• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 23394 - تاریخ انتشار : جمعه 21 آبان 1395 - ساعت: 11:55

چاپ
اختصاص 53 هزار و 500 هکتار از اراضی استان مرکزی به کشت گندم ‌آبی در سال زراعی جاری

اختصاص 53 هزار و 500 هکتار از اراضی استان مرکزی به کشت گندم ‌آبی در سال زراعی جاری


معاون زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی از اختصاص 53 هزار و 500 هکتار از اراضی استان به کشت گندم ‌آبی در سال زراعی جاری خبر داد.

به گزارش میانخبر، در راستای اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی امسال 53 هزار و 500 هکتار از اراضی کشاورزی استان به کشت گندم آبی و 141 هزار هکتار به کشت گندم دیم اختصاص یافته است.

وی تصریح کرد: همچنین 44 هزار هکتار به کشت جو آبی، 8 هزار هکتار به کشت جو دیم و 4 هزار هکتار به کشت کلزا اختصاص یافته است.

معاون زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی بیان داشت: به منظور کشت محصولات پاییزه 10 هزار تن کود فسفاته، 10 هزار تن کود ازته، 3 هزار و 300 تن کود پتاسه و 10 هزار تن بذر گندم و جو بین کشاورزان توزیع شده است.

خدرایی اظهار کرد: همچنین به منظور حمایت از کشاورزان برای خرید بذر گندم آبی و دیم به قیمت 15 هزار و 600 ریال، 4 هزار ریال و به منظور خرید جو به قیمت 10 هزار و 500 ریال، 5 هزار و 670 ریال یارانه به ازای هر کیلو پرداخت شده است.

وی افزود: 75 میلیون ریال یارانه نیز به ازای خرید دستگاه بذرکار پرداخت شده که تاکنون 46 دستگاه با استفاده از این تسهیلات در اختیار کشاورزان قرار گرفته است.

معاون زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: در سال زراعی جاری ارقام جدید بذر سازگار با منطقه از جمله رقم گندم آبی میهن، ﭘﯿﺸﮕﺎم، حیدری و گندم دیم باران، هشترودی، آذر دو در اختیار کشاورزان گذاشته شده است که می‌تواند در آینده جایگزین بذرهای قدیمی باشند.

خدرایی گفت: هم‌اکنون کشت پاییزه در اکثر شهرهای استان به استثنای ساوه و زرندیه به پایان رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: استان مرکزی در زمینه کشت مکانیزه محصولات یکی از استان‌های برتر کشور است به طوری که کشت گندم ‌آبی در این استان به صورت 90 درصد و در کشت گندم دیم 70 درصد به صورت مکانیزه انجام می‌شود.

معاون زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی همچنین از کشت 30 هزار هکتار از اراضی استان به صورت کشت حفاظتی خبر داد.


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : اختصاص 53 هزار و 500 هکتار از اراضی استان مرکزی به کشت گندم ‌آبی در سال زراعی جاری
دیدگاه شما در مورد : اختصاص 53 هزار و 500 هکتار از اراضی استان مرکزی به کشت گندم ‌آبی در سال زراعی جاری

اختصاص 53 هزار و 500 هکتار از اراضی استان مرکزی به کشت گندم ‌آبی در سال زراعی جاری تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ