• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 23416 - تاریخ انتشار : شنبه 22 آبان 1395 - ساعت: 12:22

چاپ

سیاست‌های نفتی آمریکا در دولت ترامپ چه تغییراتی خواهد کرد؟


برخی از سیاست‌های نفتی آمریکا در دوران ریاست جمهوری ترامپ تغییر چشم گیری خواهد داشت. هر چند جزییات به خوبی مشخص نیست اما بر اساس گفته‌های او در کمپین انتخاباتی، این حوزه‌ها تغییر زیادی با سیاست‌های فعلی خواهند داشت.

به گزارش میانخبر، برخی از سیاست‌های نفتی آمریکا در دوران ریاست جمهوری ترامپ تغییر چشم گیری خواهد داشت. هر چند جزییات به خوبی مشخص نیست اما بر اساس گفته‌های او در کمپین انتخاباتی، این حوزه‌ها تغییر زیادی با سیاست‌های فعلی خواهند داشت.

*روابط با منطقه غرب آسیا و سازمان اوپک

دونالد ترامپ در کمپین خود از ایران و عربستان انتقاد کرده است. او گفته طرفدار سرسخت عربستان نیست و احتمالا از عربستان و دیگر کشورهای عربی نفت نخواهد خرید، مگر این که نیروی زمینی برای مبارزه با داعش بفرستند یا هزینه اقدامات آمریکا را بدهند.

ترامپ همچنین مخالف توافق هسته‌ای ایران است که باعث شد این کشور بتواند دوباره نفت صادر کند. او گفت اولویت اول برای من از بین بردن توافق فاجعه‌بار با ایران است. هر چند از نظر فنی این کار امکان پذیر است اما بعید است که کشورهای دیگری که در کنار آمریکا با ایران مذاکرده کردند با او همراه شوند.

او همچنین در همایشی در مورد نفت وعده داده که همکاری با سازمان نفتی اوپک را پایان می‌دهد، هر چند توضیح بیشتری درباره چگونگی آن نداده است.

*قوت گرفتن خط لوله کی‌استون

ترامپ در همایشی در آمریکا گفت برنامه پیشنهادی خط لوله کی استون ایکس ال را با شرط منتفع شدن چشمگیر مردم آمریکا تایید می‌کند.

ترامپ همچنین گفته توافق تجارت آزاد آمریکای شمالی را فسخ و یا دوباره درباره آن مذاکره خواهد کرد که قابلیت کانادا برای محدود کردن صادرات انرژی به آمریکا را محدود می‌کند. فسخ این توافق باعث می‌شود رسیدن منابع نفتی به آمریکا مختل شود هر چند به دلیل نبود راه جایگزین این گزینه دور از انتظار است.

*حمایت از نفت آمریکا

در همان همایش رئیس جمهور منتخب گفت تمام محدودیت‌های صادراتی نفت شنی آمریکا را برمی‌دارد، هر چند توضیح بیشتری ارائه نداد.

پیروزی ترامپ باعث حمایت بیشتر از تولید نفت و گاز آمریکا و قانون‌زدایی اکتشافات جدید و برداشتن محدودیت حفر چاه در بعضی مناطق می‌شود.

هر چند حمایت او بی‌چون و چرا نبوده است. ترامپ اخیرا در بین عاملان اجرایی انرژی در کالارادو نگرانی‌هایی ایجاد کرده است. او گفته به ساکنین محلی اجازه رای برای ممنوعیت حفر خواهد داد.

او در همایشی در پیتسبرگ گفت، آمریکا روی گنجی از انرژی دست نخورده است. حدود ۵۰ هزار میلیارد دلار در انرژی شیل، ذخایر نفتی و گاز طبیعی و صدها سال ذخیره انرژی زغال سنگ داریم. من محدودیت انرژی آمریکا را برمی‌دارم و اجازه می‌دهم این ثروت به جامعه ما سرازیر شود.

*خروج رسمی از توافق زیست‌محیطی پاریس

ترامپ گفته که اراضی فدرال را برای تولید نفت و گاز باز خواهد کرد و مناطق ساحلی را برای توسعه انرژی آزاد می‌کند.

ترامپ در سخنرانی خود وعده داده که در دوران ریاست جمهوری خود رشد اقتصادی را دو برابر کند. برای رسیدن به این هدف باید سالانه سه درصد رشد اقتصادی داشته باشیم که آخرین بار در ۲۰۰۵ به این رقم رسیدیم.

در مقابل، او گرمایش زمین را زیر سوال برده و قول داده از توافق پاریس کناره گیری کند. این توافق تعهدهای بین المللی برای کاهش مصرف زغال سنگ و محدود کردن گرمایش زمین امضا شده بود.


منبع : فردا

مطالب مرتبط با : سیاست‌های نفتی آمریکا در دولت ترامپ چه تغییراتی خواهد کرد؟
دیدگاه شما در مورد : سیاست‌های نفتی آمریکا در دولت ترامپ چه تغییراتی خواهد کرد؟

سیاست‌های نفتی آمریکا در دولت ترامپ چه تغییراتی خواهد کرد؟ تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ