• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 23420 - تاریخ انتشار : شنبه 22 آبان 1395 - ساعت: 13:28

چاپ
اضافه شدن بیش از 3 هزار نسخه کتاب در یک سال گذشته

رئیس کتابخانه‌های عمومی میاندورود:

اضافه شدن بیش از 3 هزار نسخه کتاب در یک سال گذشته


رئیس کتابخانه‌های عمومی میاندورود گفت: از اول آذرماه سال گذشته تا پایان مهر ماه سال جاری 2 هزار و 881 عنوان و سه هزار و 220 نسخه کتاب به منابع و کتاب‌های کتاب‌خانه‌های ما در شهرستان اضافه شده است.

به گزارش میانخبر، محمد طالبی اسبوئی در سخنرانی پیش از خطبه‌های این هفته نماز جمعه میاندورود درباره اهمیت کتاب و کتاب‌خوانی با بیان اینکه دین مبین اسلام و قرآن برای مطالعه و کتاب‌خوانی و کسب علم ارزش و اعتبار خاصی قائل شده است، اظهار کرد: اهمیت کتاب‌خوانی در اسلام به‌ قدری است که معجزه پیامبر اکرم(ص) از نوع کتاب است و در این کتاب مقدس هم اولین آیاتی که بر پیامبر(ص) نازل شده با امر به خواندن و الفاظ کتاب، قلم و علم توأم شده است.

وی افزود: اهمیت کتاب و کتاب‌خوانی و عظمت و شرافت کتاب در اسلام تا حدی است که خداوند متعال به قلم و به آنچه می‌نویسد، قسم یاد می‌کند به همین دلیل هر چه ما آیات قرآنی و روایات اسلامی را بررسی کنیم به جایگاه، معنا و مفهوم کتاب و کتاب‌خوانی و نقش کتاب در هدایت، رستگاری و پیشرفت علمی و فرهنگی انسان‌ها و جامعه بشری از منظر قرآن کریم، دین مبین اسلام، پیامبر اسلام(ص) و ائمة اطهار(ع) بهتر و بیشتر می‌رسیم.

رئیس کتاب‌خانه‌های عمومی میاندورود، با بیان اینکه هم در قرآن و هم در روایات و گفتار بزرگان بر نقش سازنده کتاب و کتاب‌خوانی در رشد و تعالی فکری و اجتماعی انسان‌ها با تأکید فراوان اشاره شده است، تصریح کرد: در یک تقسیم‌بندی جالب، جوامع بشری را به دو قسمت جوامع دارای کتاب و جوامع بدون کتاب تقسیم می‌کند.

طالبی خاطرنشان کرد: قرآن و روایات، کتاب و کتاب‌خوانی را وسیله‌ای برای حفظ و سازماندهی و انتقال ذخایر فرهنگی و علمی به نسل‌های آینده دانسته و بر تأثیرات معنوی و اخروی مطالعه و به میراث گذاشتن دانش برای آیندگان اشارات فراوان می‌کند.

وی با اشاره به اینکه مطالعه و کتاب‌خوانی و تحصیل علم و دانش از فرایض بسیار مؤکد در دین مبین اسلام، قرآن کریم و احادیث و گفتار بزرگان دانش است، افزود: به همین دلیل توجه به بسترسازی‌های لازم و ایجاد مراکز کتاب‌خوانی و کتاب‌خانه‌ها و مراکز اطلاع‌رسانی و ترویج فرهنگ مطالعه از راه‌های مختلف لازم و ضروری است.

طالبی با بیان اینکه درحال حاضر در سطح شهرستان میاندورود 2 کتابخانه فعال داریم، گفت: کتابخانه امیرالمومنین(ع) شهر سورک و حضرت زینب(س) اسرم و یک کتابخانه هم در حال تکیمل در دارابکلا داریم.

وی یادآور شد: از اول آذرماه سال گذشته تا پایان مهر ماه سال جاری2 هزار و 881 عنوان و سه هزار و 220 نسخه کتاب به منابع و کتاب‌های کتاب‌خانه‌های ما در شهرستان اضافه شده است.

عضو شورای فرهنگ عمومی میاندورود با بیان اینکه در این مدت 136 عنوان و 807 نسخه وصول نشریه داشتیم، اضافه کرد: اعضای کتاب‌خانه‌های سطح شهرستان از اول آذرماه سال گذشته تا پایان مهر ماه سال جاری 9 هزار و 789 امانت عادی و 706 موقت جمعا 10 هزار و 595 نسخه کتاب به امانت بردند.

طالبی خاطرنشان کرد: تا پایان مهر ماه سال جاری 2 هزار و 163 نفر که یک هزار و 68 نفر مرد و یک هزار و 95 نفر زن هستند در کتاب‌خانه‌های سطح شهرستان عضویت دارند که از خدمات کتاب‌خانه‌ها اعم از کتاب، استفاده از نشریات روزانه و ماهانه و استفاده رایگان از اینترنت و سال‌نامه‌ها استفاده می‌کنند.

رئیس کتاب‌خانه‌های عمومی میاندورود در پایان از همه شهروندان سورک و سطح شهرستان درخواست کرد اگر در خانه خود کتاب‌های بلااستفاده‌ای دارند به کتاب‌خانه‌ها اهدا کنند تا سایر شهروندان و اعضای کتاب‌خانه‌ها از آنها استفاده کنند.دیدگاه شما در مورد : اضافه شدن بیش از 3 هزار نسخه کتاب در یک سال گذشته

اضافه شدن بیش از 3 هزار نسخه کتاب در یک سال گذشته تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ