• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 23436 - تاریخ انتشار : سه شنبه 25 آبان 1395 - ساعت: 16:33

چاپ
توجه به فرهنگ از راه‌های پیشرفت جامعه شهری است

مسئول گروه فرهنگی بین‌الحرمین سورک:

توجه به فرهنگ از راه‌های پیشرفت جامعه شهری است


مسئول گروه فرهنگی بین‌الحرمین سورک گفت: اهمیت و لزوم توجه به فرهنگ یکی از راه‌های پیشرفت جامعه شهری محسوب می‌شود.

به گزارش میانخبر، میثم شیخ‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ما، درباره نقش فرهنگ در مدیریت شهری، اظهار کرد: مدیریت فرهنگی آز آن رو حائز اهمیت است که فرهنگ در زندگی افراد جامعه و ایجاد هویت ملی، نوآوری، کارآفرینی، سرمایه، فن‌آوری و... اهمیت بسیاری دارد.

وی بیان کرد: این موارد زمانی به حقیقت تبدیل خواهد شد که در باورها و ارزش‌های یک جامعه ریشه و حضور داشته باشند.

این فعال فرهنگی شهر سورک، خاطرنشان کرد: آنچه از شهرداری به‌عنوان یکی از متولیان فرهنگی در سطح جامعه انتظار می‌رود گسترش رویکرد اجتماعی در تمام فعالیت‌های شهری، تعامل با تشکل‌های مرد نهاد، نخبگان، ادارات و همه ظرفیت‌های شهر در اجرای برنامه‌ها و حل معظلات مدیریت شهری، ایجاد مدیریت واحد یکپارچه در زمینه فرهنگی و اجتماعی شهر، ترویج و توسعه هویت دینی، انقلابی و ملی در میان شهروندان، توسعه فعالیت‌های ورزشی، بهبود شاخص‌های سلامت شهری و افزایش آگاهی‌های مردم از طریق آموزش‌های شهروندی و حمایت از گروه‌های آسیب‌پذیر است.

شیخ‌زاده با تاکید بر اینکه اهمیت و لزوم توجه به فرهنگ یکی از راه‌های پیشرفت جامعه شهری محسوب می‌شود، افزود: هنگامی که سخن از شهر به میان می‌اید در واقع صحبت از مکانی است که بالاترین حد از تمرکز قدرت و فرهنگ یک اجتماع را در خود جای داده است.

مسئول گروه فرهنگی بین‌الحرمین با بیان اینکه بستر شکل گیری و ارتقا زندگی اجتماعی یک جامعه بیانگر فرهنگ و شیوه شهر نشینی یک تمدن است، تصریح کرد: هر فرهنگی به‌عنوان مظروف دارای ظرفی است که شهر، فضاها و ساختمان‌هایش بستر آن به‌شمار می‌آیند.

شیخ‌زاده با انتقاد از اینکه در شهر ما اول ساختمان‌ها ساخته می‌شوند و آنچه باقی می‌ماند فضای شهری است، افزود: آنچه در شهرهای امروزه ما دیده می‌شود فضای شهری که فضای‌های خالی محصول کنار هم قرار گرفتن بناها و تیکه‌های باقی مانده آز توده‌هایی هستند که کمتر معنا و مفهومی را به ذهن می‌رساند.

وی تصریح کرد: فرهنگ و شهر دو پدیده مکمل یکدیگر هستند که هر یک دیگری را تکمیل کرده و بدون آن معنا و مفهوم ندارند به‌همین دلیل تشکیل معاونت فرهنگی و اجتماعی در شهرداری سورک احساس می‌شود.

شیخ‌زاده اظهار کرد: بعد از گذشت 20 سال از تشکیل شهرداری سورک نقش این معاونت مغفول مانده و باعث به مخاطره افتادن سلامت و فرهنگ شهرنشینی مردم شده است.

این فعال فرهنگی سورک با بیان اینکه شهرداری‌ها، سازمان‌های محلی و منتخب مردم باید در چارچوب قوانین و مقررات مربوطه شهر را اداره کنند، افزود: رشد و گسترش روزافزون شهرنشینی وظایف شهرداری‌ها را از جنبه‌های کمی و کیفی دچار تحول اساسی کرده است که این تحول نیاز مالی شهرداری را افزایش داده به‌همین دلیل شهرداری باید به‌دنبال راهکارهای مناسب برای افزایش درآمد و تامین هزینه‌های خود باشد.

وی از برگزاری مراسم حلیم‌پزی طبق سنوات گذشته از سوی این گروه در شهر سورک خبر داد و گفت: این مراسم در شب اربعین مقابل شهرداری سورک همراه با روضه‌خوانی و زیارت اربعین انجام می‌شود.دیدگاه شما در مورد : توجه به فرهنگ از راه‌های پیشرفت جامعه شهری است

توجه به فرهنگ از راه‌های پیشرفت جامعه شهری است تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ