• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 23437 - تاریخ انتشار : سه شنبه 25 آبان 1395 - ساعت: 17:27

چاپ
دریافت شبکه‌های تلویزیونی در دارابکلا با مشکل روبرو است

در اوج تهاجم فرهنگی؛

دریافت شبکه‌های تلویزیونی در دارابکلا با مشکل روبرو است


شهرستان میاندورود در مجاورت مرکز استان نیز از این امر مستثنی نبوده اما با این وجود مردم روستای دارابکلا همچنان در دریافت سیگنال‌های تلویزیونی با مشکل روبرو هستند.

به گزارش میانخبر، با پیشرفت تکنولوژی و به‌وجود آمدن تلویزیون، روند انتقال اخبار و اطلاعات و تاثیرگذاری از طریق آن بر روی مردم سرعت چشم‌گیری داشته است.

تلویزیون به‌عنوان یک رسانه می‌تواند منشا تاثیرات مثبت و منفی زیادی باشد به همین دلیل بعضی از دولت‌ها برای تاثیرگذاری بر مردم کشورهای دیگر و همچنین فشار به دولت‌های مختلف و تاثیرگذاری بر فرهنگ عامه مردم از آن به‌عنوان ابزاری بسیار مهم مورد استفاده قرار می‌دهند.

کشور ایران به‌دلیل شرایط سیاسی و مذهبی خاص خود قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی مورد توجه کشورهای مختلف بوده است.

بعد از پیروزی انقلاب؛ ایران به‌عنوان سردمدار بیداری اسلامی در منطقه، مقابل کشورهای ظالم و مستکبر ایستاد و همین بهانه‌ای برای برنامه‌ریزی این کشورها علیه ایران از طریق تلویزیون شد.

در سال‌های اخیر صدها شبکه ماهواره‌ای به زبان فارسی در حال پخش برنامه با هدف تاثیرگذاری و تغییر در فرهنگ مردم ایران هستند و یکی از راه‌های مقابله با آن را می‌توان افزایش شبکه‌های صدا و سیما با موضوعات متنوع و امکان دریافت سیگنال‌های آن در همه نقاط کشور دانست که در چندین سال گذشته مورد توجه قرار گرفته و کارهای بسیار خوبی انجام شد.

افزایش شبکه‌های تلویزیونی و پخش برنامه‌های متنوع و نصب دکل‌های جدید دریافت سیگنال‌های تلویزیونی باعث شده است بسیاری از مردم ماهواره‌های خود را جمع‌آوری و رو به گیرنده‌های دیجیتال بیاورند.

شهرستان میاندورود در مجاورت مرکز استان نیز از این امر مستثنی نبوده اما با این وجود مردم روستای دارابکلا همچنان در دریافت سیگنال‌های تلویزیونی با مشکل روبرو هستند.

محمد دباغیان دهیار روستای دارابکلا در گفت‌وگو با خبرنگار ما با بیان اینکه آنتن‌دهی شبکه‌های استانی و سراسری در این روستا بسیار ضعیف است، اظهار کرد: با توجه به اینکه دستگاه دیجیتال در روستا نصب شد اما همچنان مشکل باقی است و مسئولان استانی توجهی به آن ندارند.

وی بیان کرد: چندین نوبت برای رفع این مشکل با صدا و سیمای مازندران تماس گرفتیم اما ترتیب اثر داده نشد.

یکی از اهالی روستای دارابکلا نیز در گفت‌وگو با خبرنگار ما، با تایید مشکل ضعف آنتن‌دهی شبکه‌های تلویزیونی در این روستا، تصریح کرد: در بعضی از نقاط دارابکلا از جمله یورمحله به هیچ عنوان شبکه‌های سراسری و استانی قابل دسترسی نیستند.

وی افزود: در منطقه ما که ساختمان سه طبقه داریم و تلویزیون دیجیتال؛ تصویر با پارازیت به ما می‌رسد و با اضافه کردن گیرنده دیجیتال باز هم این مشکل وجود دارد.

باید مد نظر داشت که برای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن که از طریق شبکه‌های ماهواره‌ای در حال انجام است ابتدا نیاز به در دسترس بودن شبکه‌های داخلی برای همه مردم در کشور است.برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
  • چهار شنبه 26 آبان 1395 - 21:58 دارابی

    سلام : متشکریم از مطالب وزین شما در باره ی عدم پوشش شبکه تلویزیونی در روستای عالم پرور دارابکلا از یک طرف دم ازممنوعیت ماهواره وعلم یزید بر پشت بام خانه می زنند اما غافل از آنکه بیایند شبکه داخلی را تقویت کنند حتی ما علاقمندان به فوتبال هم محروم هستیم از رویت کردن مسابقات زنده حتی تیم ملی آقای دهیار زحمتکش وپر تلاش تشکر

    پاسخ به نظر
    + 0 - 0
دیدگاه شما در مورد : دریافت شبکه‌های تلویزیونی در دارابکلا با مشکل روبرو است

دریافت شبکه‌های تلویزیونی در دارابکلا با مشکل روبرو است تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ