• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 23449 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 27 آبان 1395 - ساعت: 12:40

چاپ

درخواست وزیر کشور ‌از زائران اربعین


معاون سیاسی امنیتی استانداری همدان گفت: صبح امروز مرز مهران برای تردد زائران بسته شده ‌و مردم برای سفر به عراق مرزهای دیگر را انتخاب کنند.

به گزارش میانخبر، معاون سیاسی امنیتی استانداری همدان گفت: صبح امروز مرز مهران برای تردد زائران بسته شده ‌و مردم برای سفر به عراق مرزهای دیگر را انتخاب کنند.

محمد ابراهیم الهی تبار در گفت‌وگو با تسنیم در همدان با تایید خبر بسته شدن مرز مهران به روی زائران حرم حسینی اظهار داشت: از ما خواسته‌اند تا به مردم بگوییم برای حضور در مراسم اربعین از مرز مهران تردد نکنند.

وی افزود: بنابر اخبار منتشر شده مرز مهران از سوی دولت عراق به روی زائران حرم حسینی بسته شده است و زائران باید برای حضور در مراسم اربعین از مرز چزابه و یا شلمچه استفاده کنند.

وزیر کشور در تماس تلفنی با استاندار همدان در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید گفته مرز مهران توسط کشور عراق بسته شده و زائران در مسیر مانده‌اند، وی از استاندار و امام جمعه همدان خواسته تا از مردم بخواهند نروند و یا حداقل از مرز مهران عبور نکنند.

در چند روز گذشته به دلیل حجم گسترده زائران حسینی در این منطقه، مرز مهران چندین بار به روی زائران اربعین بسته است اما امروز به دلیل ازدحام زائران حرم حسینی دولت عراق مرز مهران را به روی زائران حسینی بسته است و به همین دلیل نیز ستاد مرکزی اربعین در تماسی تلفنی از مسئولین همدانی خواسته با اعلام این موضوع به مردم، از آنها بخواهد از حضور در مرز مهران خودداری کرده و برای خروج از کشور و شرکت در مراسم اربعین از مرز چزابه و شلمچه استفاده کنند.

استان همدان در مسیر تردد زئران 14 استان کشور قرار دارد و به گفته فرمانده سپاه استان تا دو روز گذشته علاوه بر تردد 800 زائر خارجی ، یک میلیون و630 هزار زائر ایرانی از همدان عبور کرده‌اند که این میزان نسبت به سال گذشته 13 درصد افزایش داشته است.

به دلیل حجم بالای تردد زائران حسینی از استان همدان، علاوه بر تشکیل ستاد مردمی خدمتگزاران اربعین، 33 ایستگاه مردمی در سطح استان وظیفه خدمت رسانی و اسکان زائرین حرم حسینی در استان را عهده‌دار شده‌اند.


منبع : صراط

مطالب مرتبط با : درخواست وزیر کشور ‌از زائران اربعین
دیدگاه شما در مورد : درخواست وزیر کشور ‌از زائران اربعین

درخواست وزیر کشور ‌از زائران اربعین تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ