• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 23497 - تاریخ انتشار : جمعه 28 آبان 1395 - ساعت: 13:48

چاپ

تقویت شرکت ملی گاز ایران با توسعه فعالیت های بین المللی تجارت گاز


بخشی از نیروی انسانی شرکت صادرات گاز به امور بین الملل شرکت ملی گاز و بخشی دیگر به مدیریت بین الملل گاز شرکت ملی نفت منتقل می شود و قرارداد صادرات گاز به عمان نیز تا عقدر قرارداد نهایی و اجرای پروژه فعلا از طریق شرکت ملی نفت رهبری خواهد شد.

به گزارش میانخبر، اوایل مهرماه علیرضا کاملی، مدیرعامل شرکت ملی صادرات گاز از بازنشستگی‌اش خبر داد و به گفته وی قرار بود مدیرعامل جدید اواخر همان هفته و تا تاریخ 10 مهرماه تعیین شود، اکنون دو ماه از این گفته می‌گذرد اما این شرکت همچنان بدون مدیرعامل اداره می‌شود. شنیده‌ها حاکی از این است که وزارت نفت قصد دارد شرکت ملی صادرات گاز را منحل کند.

یک مقام آگاه گفت قصد انحلال شرکت ملی صادرات گاز از سوی وزیر وجود دارد و به همین دلیل مدیرعامل جدید معرفی نشده و فعلاً دست نگه‌داشته‌اند.

بر اساس اخبار دریافتی قرار است شرکت ملی صادرات گاز به دو قسمت تبدیل‌شده و بخشی از آن در زیرمجموعه شرکت ملی نفت و بخشی دیگر در زیرمجموعه شرکت ملی گاز قرار گیرد.

به گفته منابع آگاه طبق نظر وزیر قرار هست قراردادهای خطوط لوله صادرت گاز کلاً به شرکت ملی گاز منتقل شود و بخش گازترش مخازن و آل آن جی و مینی آل آن جی، آف آل آن جی و GTL و خوراک پتروشیمی‌ها از طریق شرکت ملی نفت انجام شود.

بر همین اساس دو مدیریت یکی در شرکت گاز به نام امور بین‌الملل گاز و یکی در نفت که زیرمجموعه معاونت بین‌الملل شرکت نفت خواهد بود تشکیل می‌گردد و وظایف شرکت صادرات گاز بین این دو مدیریت تقسیم خواهد شد.

البته طبق نظر وزیر قرارداد صادرات گاز به عمان نیز تا عقد قرارداد نهایی و اجرای پروژه فعلاً از طریق شرکت ملی نفت راهبری خواهد شد.

درواقع قرار بر این است با توجه به تخصص و تجربه مفید کارکنان در حوزه مذاکرات بین‌المللی و گازی بخشی از نیروی انسانی شرکت صادرات به امور بین‌الملل شرکت ملی گاز و بخشی دیگر به مدیریت بین‌الملل گاز شرکت ملی نفت منتقل شوند.


منبع : بولتن

مطالب مرتبط با : تقویت شرکت ملی گاز ایران با توسعه فعالیت های بین المللی تجارت گاز
دیدگاه شما در مورد : تقویت شرکت ملی گاز ایران با توسعه فعالیت های بین المللی تجارت گاز

تقویت شرکت ملی گاز ایران با توسعه فعالیت های بین المللی تجارت گاز تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ