• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 23525 - تاریخ انتشار : دوشنبه 01 آذر 1395 - ساعت: 17:28

چاپ

آخرین وضعیت ذخایر کالاهای اساسی


مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از خرید۱۴۲ هزار تن انواع دانه‌های روغنی سویا، کلزا، گلرنگ و آفتابگردان از کشاورزان سراسر کشور خبر داد و گفت: انتظار می‌رود این عدد به ۲۰۰ هزار تن برسد.

به گزارش میانخبر، علیرغم اینکه امسال برای اولین بار مسئولیت خرید تضمینی انواع دانه‌های روغنی به شرکت بازرگانی دولتی ایران واگذار شده، این شرکت با تدوین دستورالعمل‌های لازم، عملیات خرید انواع دانه‌های روغنی شامل سویا، آفتابگردان، کلزا و گلرنگ در سراسر کشور از کشاورزان را به شکل مطلوب انجام داده است.

به گزارش شرکت بازرگانی دولتی ایران، مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران تشریح کرد: در سال‌جاری تاکنون، ۶۸ هزارتن دانه روغنی سویا از کشاورزان خریداری کرده‌ایم و پیش بینی می‌شود که مقدار ۵۰ هزار تن دیگر از این محصول خریداری شود و کل خرید به حدود ۱۲۰ هزار تن برسد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی افزود: درفصل خرید سال‌جاری، مراکز خرید این شرکت همچنین مقادیر۶۷ هزار تن دانه کلزا، ۶۳۰۰ تن دانه آفتابگردان و ۱۰۰۰ تن دانه گلرنگ خریداری کرده و تحویل گرفته‌اند، که این محصولات پس از خریداری به کارخانجات روغنی کشی جهت استحصال روغن تحویل داده می‌شوند.

مدیرعامل شر کت بازرگانی دولتی ایران تأکید کرد: خرید تضمینی انواع دانه‌های روغنی توسط این شرکت در سال‌جاری به نحو مطلوبی انجام شده و در خصوص تامین اعتبارات خرید، از هیچ محلی استقراض نکرده‌ایم.

قنبری خاطرنشان کرد: امسال ۱۱.۵ میلیون تن گندم به ارزش بیش از۱۴۷ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال از گندمکاران سراسر کشور خریداری و تمام بهای گندم‌ها نیز به حساب کشاورزان واریز شد.

معاون وزیر جهادکشاورزی همچنین در مورد موجودی ذخایر کالاهای اساسی نیز گفت: موجودی سایرکالاهای اساسی ازجمله برنج، روغن و شکر در وضعیت مناسبی قرار دارد و ذخایر موجود گندم نیز بیش از میزان مورد نیاز برای یک‌سال کشور است.


منبع : فردا

مطالب مرتبط با : آخرین وضعیت ذخایر کالاهای اساسی
دیدگاه شما در مورد : آخرین وضعیت ذخایر کالاهای اساسی

آخرین وضعیت ذخایر کالاهای اساسی تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ