• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 23533 - تاریخ انتشار : دوشنبه 01 آذر 1395 - ساعت: 17:49

چاپ

کارگرانی که از ترس اخراج سکوت کرده اند/ 200 کارگر شهرداری بروجرد در انتظار8 ماه حقوق


شهرداری بروجرد برای پرداخت معوقات کارگران اقدام به توزیع کارت های اعتباری کرد که متاسفانه تعداد زیادی از کارگران به دلیل بدهی هایی که از قبل به بانکها داشتند موفق به دریافت آن نشده و هم اکنون 8 ماه است حقوق نگرفته و ترس از اخراج بر دهان کارگران مُهر سکوت زده است.

به گزارش میانخبر، بازتاب بروجرد پرداخت حقوق به موقع کارگران شهرداری بروجرد به یک رویا تبدیل شده است، معوقه چند ماهه برای کارگران سخت و برای شهرداری و اعضای شورای شهر بسیار عادی می باشد، گرچه تا کنون شهرداری بارها از تسویه حساب معوقات کارگران سخن گفته اما فقط در حد وعده بوده است.


شهرداری بروجرد با حدود یکهزار و 700 کارگر هم اکنون با مشکلات زیادی همراه است که نه تنها از این مشکلات کاسته نمی شود بلکه هر روز بدهی به تامین اجتماعی و حقوق معوقه کارگران افزون تر می شود.


حدود یک سال است که شهرداری قرار بود با دریافت تسهیلات بخش زیادی از معوقات کارگران را تسویه کند که در آخرین اقدام کارت های خرید را در بین کارگران توزیع کرد اما کارگرانی که بدهی به بانک داشتند نتوانستند این کارت های 10 میلیونی را دریافت کنند و به دلیل ترس از اخراج تنها مُهر سکوت بر دهان زده و همچنان بدون حقوق مشغول کار هستند.


یک کارگر شهرداری در گفت و گو با بازتاب بروجرد گفت: 8 ماه است حقوق دریافت نکرده ام یعنی هنوز حقوق فروردین امسال را نگرفته ام و فقط شرمنده خانواده ام هستم، برای خرج و مخارج زندگی دائما پول قرض می گیریم.


وی که نخواست نامی از او برده شود افزود: از ترس اخراج و جابجایی اصلا جرات اعتراض کردن را نداریم و با این شرایط زندگی می کنیم که بسیار سخت است و هر بار که در این راستا از مشکلات خود می گوییم فقط وعده حل مشکلات را می دهند اما مشکلی حل نمی شود.


به گفته وی همه منبع درآمد ما از همین راه است و از صبح تا شب کار می کنیم و ریالی حقوق دریافت نمی کنیم و این کارت های خرید که شهرداری به کارگران داد به ما تعلق نگرفت چون معوقه بانکی داشتیم.


کارگر دیگری گفت: وقتی کارگران همیشه حقوق معوقه دارند چگونه می توانند بدهی به بانک بابت پرداخت اقساط نداشته باشند؟ و کارگرانی کارت اعتباری دریافت نکردند که از اول قرار بود شهرداری مبلغی را به کارگران پرداخت کند تا بتوانیم بدهی خود را کمی تسویه کنیم و ما هم کارت اعتباری دریافت کنیم اما متاسفانه تا کنون اینکار عملی نشده است.


این کارگر هم که تمایلی به بردن نامش نداشت گفت: شهرداری باید برای حقوق های معوقه فکری کند چرا که هر روز بر حقوق معوقه اضافه می شود، در واقع حمایت لازم و کافی از کارگران شهرداری وجود ندارد و احساس می کنیم فریاد ما به گوش کسی نمی رسد.


"ناصر مرادی" عضو شواری شهر بروجرد در این راستا گفت: بیش از 200 نفر از کارگران شهرداری به دلیل بدهی به بانکها موفق به دریافت کارت 10 میلیون تومانی نشدند که قرار شد شهرداری به هر یک از این کارگران مبلغ پنج میلیون تومان پرداخت کند تا بخشی از مشکلاتشان حل شود اما تا کنون این کار اجرایی نشده است.


وی اضافه کرد: این تعداد کارگر 8 ماه است حقوق دریافت نکرده اند و در شرایط بسیار سختی زندگی می کنند و مابقی کارگران هم که کارت اعتباری دریافت کرده اند و باز هم حقوق معوقه دارند که باید گفت این راهکار پرداخت حقوق برای کارگران شهرداری نیست و شورای شهر در طول این چهار سال نتوانسته راهی برای برون رفت حقوق معوقه داشته باشد.


به گفته وی بدهی 33 میلیارد تومانی شهرداری به تامین اجتماعی و حقوق های معوقه مهمترین مشکلات این سازمان هستند که نه شورا و نه شهردار راهکاری در این راستا ندارند که به نظر می رسد اعطای این کارت ها به جای حقوق معوقه تنها مُسکنی برای این مشکل بوده است.


مرادی اظهار داشت: شهرداری باید بابت کارت های اعتباری هر ماه 800 میلیون تومان اقساط پرداخت کند و به نظر می رسد از این ماه علاوه بر بدهی به تامین اجتماعی و حقوق معوقه، اقساط این وام هم بر مشکلات اضافه شده است.


وی بیان کرد: برای بازنشسته شدن حدود 300کارگر شهرداری دو میلیارد و 500 میلیون تومان در نظر گرفته شده وهمچنین بدهی به تامین اجتماعی به صورت اقساطی باشد تابخشی از این مشکلات کم شود.


عضو شواری شهر بروجرد اضافه کرد: کارگرانی که 8 ماه است حقوق نگرفته و کارت اعتباری هم دریافت نکرده اند از ترس جابجایی و اخراج جرات اعتراض ندارند.


به گزارش بازتاب بروجرد چند سالی است که مشکلات شهرداری بروجرد هر روز بیشتر می شود و به جای وعده های بی شماربهتر است تلاش شود تا مشکلات این سازمان حل شود و کارگران حقوق خود را به موقع دریافت کنند.


منبع : دانا

مطالب مرتبط با : کارگرانی که از ترس اخراج سکوت کرده اند/ 200 کارگر شهرداری بروجرد در انتظار8 ماه حقوق
دیدگاه شما در مورد : کارگرانی که از ترس اخراج سکوت کرده اند/ 200 کارگر شهرداری بروجرد در انتظار8 ماه حقوق

کارگرانی که از ترس اخراج سکوت کرده اند/ 200 کارگر شهرداری بروجرد در انتظار8 ماه حقوق تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ