• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 23551 - تاریخ انتشار : دوشنبه 01 آذر 1395 - ساعت: 18:29

چاپ

چرا ظریف فرصت پیاده‌روی اربعین را از دست داد؟


ظریف در حالی فرصت حضور یا استفاده از پیاده روی اربعین را از دست داده که سابقه حضور در اردوی تیم ملی فوتبال در میانه مذاکرات آن هم در زمان های کوتاه استراحت و یا احیانا مشورت با مسئولین دیگر، بین جلسات فشرده را داشته است.

به گزارش میانخبر، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که در طول دوران وزارت خود درباره ریزترین مسائل مورد توجه عموم از راه های مختلف از مصاحبه گرفته تا پیام های خود در شبکه های اجتماعی، اظهارنظر کرده، درباره پیاده روی اربعین کمترین واکنشی نداشته است.

برخی ناظران معتقدند حتی حضور نمادین ظریف در بخشی از پیاده روی اربعین در این سال ها می توانست اصول نظام و اولویت های سیاست های خارجی کشور را به رخ دشمن بکشد. به ویژه در شرایط فعلی پس از انتخابات آمریکا که خود ظریف هم درباره نتیجه آن اظهارنظر محتاطانه کرده و صرفا از تداوم برجام گفته، معنای سیاسی وسیع تری داشت.

با این حال، ظریف نه تنها چنین نکرده بلکه حتی درباره از این پیاده روی هیچ استفاده خاصی هم در جهت منافع ملی کشورمان در عرصه سیاست خارجی نکرده. این در حالی است که ظریف حتی سابقه حضور در اردوی تیم ملی فوتبال در میانه مذاکرات هسته ای آن هم در زمان های کوتاه استراحت و یا احیانا مشورت با مسئولین دیگر، بین جلسات فشرده را داشته است. او حتی در میانه مذاکرات در اقدامی که معنای نمادین خاصی پیدا کرد، با جان کری هم قدم هم شده بود.

سکوت ظریف در این باره تا اندازه ای است که وقتی فردی مثل حجت الاسلام زائری هم برای فروکش کردن انتقادات از ظریف، اعلام می کند که به نیابت از او چند قدم در پیاده روی اربعین برداشته، باز هم ظریف به یک تشکر ساده بسنده می کند. واقعا چرا ظریف ظرفیت پیاده روی اربعین را در این چهار سال از دست داد؟


منبع : صراط

مطالب مرتبط با : چرا ظریف فرصت پیاده‌روی اربعین را از دست داد؟
دیدگاه شما در مورد : چرا ظریف فرصت پیاده‌روی اربعین را از دست داد؟

چرا ظریف فرصت پیاده‌روی اربعین را از دست داد؟ تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ