• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 23556 - تاریخ انتشار : دوشنبه 01 آذر 1395 - ساعت: 18:38

چاپ
درخواست امیر مکه از «میشل عون» برای سفر به عربستان

درخواست امیر مکه از «میشل عون» برای سفر به عربستان


امیر مکه و مشاور پادشاه عربستان امروز پس از دیدار با رئیس جمهور جدید لبنان در کاخ بعبدا اعلام کرد که میشل عون در پاسخ به دعوت رسمی وی در خصوص سفر به ریاض اعلام کرد که پس از تشکیل کابینه جدید به این درخواست پاسخ خواهد داد.

به گزارش میانخبر، هیات دیپلماتیک عربستان به ریاست امیر مکه امروز (دوشنبه) برای دیدار با میشل عون رئیس جمهور جدید لبنان و دیگر مقامات بلند پایه این کشور به بیروت سفر کرده است.

«خالد الفیصل» امیر مکه و مشاور پادشاه عربستان پس از دیدار با میشل عون اعلام کرد که در این دیدار حامل دو پیام ملک سلمان بوده است؛ پیام اول درباره تبریک به میشل عون به مناسبت انتخاب وی به عنوان رئیس جمهور جدید لبنان بوده است و در پیام دوم از میشل عون برای سفر به ریاض دعوت به عمل آمده است.

خالد الفیصل با بیانی اینکه از طرف ملک سلمان رسما از میشل عون برای سفر به ریاض دعوت کرده است، افزود: میشل عون به من قول داد که پس از تشکیل کابینه جدید لبنان به این درخواست پاسخ دهد.

دفتر ریاست جمهوری لبنان نیز در بیانیه ای ابراز امیدواری کرد که روابط بیروت و ریاض در آینده بهتر شود.

میشل عون پس از دیدار با هیات دیلپماتیک سعودی بر تقویت روابط عربستان و لبنان تاکید و از مواضع پادشاه سعودی در قبال لبنان تشکر کرد.

نبیه بری رئیس پارلمان لبنان نیز در عین التینه با مشاور ویژه پادشاه عربستان و امیر مکه و هیات همراه وی دیدار و درباره مسایل مربوط به تحولات لبنان و منطقه بحث و تبادل نظر کرد.

«ثامر السبهان» وزیر مشاور دولت در امور خلیج فارس نیز در این هیأت حضور داشته است. این دومین سفر مسئولان ارشد سعودی به لبنان در طول یک ماه گذشته بعد از انتخاب میشل عون به عنوان رئیس جمهور است.

به نظر می‌رسد که انتخاب میشل عون(گزینه حزب الله در انتخابات ریاست جمهوری لبنان) به عنوان رئیس جمهور جدید لبنان عربستان را نگران کرده و این کشور تلاش می‌کند تا از طریق دیگر جریان‌های سیاسی تحت حمایت‌اش، نفوذ خود را در لبنان بازیابی کند.


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : درخواست امیر مکه از «میشل عون» برای سفر به عربستان
دیدگاه شما در مورد : درخواست امیر مکه از «میشل عون» برای سفر به عربستان

درخواست امیر مکه از «میشل عون» برای سفر به عربستان تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ