• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 23616 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 03 آذر 1395 - ساعت: 13:08

چاپ
حمل و نقل ریلی در قزوین توسعه می‌یابد

حمل و نقل ریلی در قزوین توسعه می‌یابد


رئیس شورای هماهنگی حمل و نقل استان قزوین گفت: با توجه به در اولویت قرار گرفتن توسعه حمل و نقل ریلی در دولت تدبیر و امید، باید از این فرصت استفاده کرده و ایستگاه راه‌آهن قزوین را به نقطه حیاتی اقتصاد حمل و نقل تبدیل کرد.

به گزارش میانخبر، موقعیت قرارگیری استان قزوین در بسترهای ارتباطی، شبکه‌های ریلی موجود در آن و همچنین برنامه‌ریزی که برای توسعه حمل و نقل ریلی در دستور کار قرار گرفته، در صورت برنامه‌ریزی درست و استفاده از همه ظرفیت‌ها، این استان را به ایستگاهی بی‌بدیل در اقتصاد حمل و نقل تبدیل می‌کند.

حامد مانی‌فر در جلسه شورای هماهنگی حمل و نقل استان قزوین که با حضور مدیران کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، هواشناسی، مدیرعامل آزمایشگاه مکانیک خاک، مدیر بازرگانی و مشاور مدیرکل راه آهن شمال‌غرب کشور و همچنین مدیران این اداره‌کل ظهر امروز برگزار شد، گفت: آمار بسیار پایین سوانح در حوزه حمل و نقل ریلی و همچنین هزینه‌های پایین سفر توسط قطار از مهم‌ترین دلایل لزوم توجه به این صنعت مهم است.

وی افزود: راه‌آهن با توجه به همخوانی مناسب با محیط زیست، حمل و نقل سبز نام گرفته و این مزیت‌ها باید به صورت گسترده به هموطنان اطلاع‌رسانی شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین اضافه کرد: امروز نقش حمل و نقل در توسعه پایدار بسیار روشن و انکارناپذیر است، سهم چشمگیر بخش حمل و نقل در تولید ناخالص داخلی کشورها حکایت از ارتباط تنگاتنگ تمام زیر بخش‌های اقتصادی با بخش حمل و نقل دارد.

مانی‌فر ضمن اشاره به پروژه‌های دوخطه کردن راه‌آهن تهران – قزوین – زنجان و همچنین احداث راه آهن قزوین – رشت بیان کرد: با توجه به در اولویت قرار گرفتن توسعه حمل و نقل ریلی در دولت تدبیر و امید، باید از این فرصت استفاده کرده و ایستگاه راه‌آهن قزوین را به نقطه حیاتی اقتصاد حمل و نقل تبدیل کرد.

این مسؤول با اشاره به آغاز فصل سرما و بارندگی نسبت به آمادگی کامل کارکنان راهداری، تجهیز راهدارخانه‌ها و ماشین‌آلات راهداری تأکید کرد و افزود: با توجه به اهمیت و حیاتی بودن فعالیت‌ها در بخش راهداری، تمام اقدامات زمستانی باید با تدبیر و مدیریت بهینه انجام شود.

رئیس شورای هماهنگی مدیران راه و شهرسازی استان قزوین خاطرنشان کرد: راهداری را شاید بتوان از معدود شغل‌هایی دانست که در تمام 12 ماه سال و به طور دقیق‌تر در تمام 365 روز سال به صورت جاری، مستمر و بدون توقف در حال انجام است.

مانی‌فر با به اینکه استان قزوین در کریدور شمال، شمال‌غرب و جنوب کشور قرار دارد، عنوان کرد: تردد مسافران زمستانی شمال و غرب کشور عمدتاً از راه‌های این استان انجام می‌‌گیرد و باید تمهیدات لازم برای تسهیل در عبور و مرور و تردد ایمن مسافران در دستور کار قرار گیرد.


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : حمل و نقل ریلی در قزوین توسعه می‌یابد
دیدگاه شما در مورد : حمل و نقل ریلی در قزوین توسعه می‌یابد

حمل و نقل ریلی در قزوین توسعه می‌یابد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ