• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 23627 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 03 آذر 1395 - ساعت: 17:10

چاپ
فعالیت نخستین مرکز پرورش و نگهداری آهوی ایرانی در مهریز

فعالیت نخستین مرکز پرورش و نگهداری آهوی ایرانی در مهریز


مدیر مجموعه باغ آهوی مهریز از فعالیت نخستین مرکز پرورش و نگهداری آهوی ایرانی در مهریز خبر داد.

به گزارش میانخبر، عباس شریفی، ظهر امروز در بازدید مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد و جمعی از معاونان وی از مجموعه باغ آهوی مهریز اظهار داشت: این مجموعه نخستین مرکز پرورش نگهداری آهوی ایرانی است و بالغ بر 100 نوع پرنده و ده‌ها گونه علفخوار وحشی در آن نگهداری می‌شوند.

وی، هدف ایجاد این مجموعه را حفاظت از محیط زیست و فراهم آوردن شرایط آشنایی بیشتر مردم و علاقمندان به محیط زیست و حیات وحش از نزدیک بیان کرد.

شریفی عنوان کرد: همچنین شرایط آشنایی کودکان با دنیای حیات وحش، از بین بردن ترس و وحشت از حیوانات و ایجاد انس و الفت بین حیوانات و کودکان در این فضا فراهم شده است.

وی با اشاره به اثرگذاری بالای این مجموعه در یادگیری بهتر دروس تئوری علوم تجربی خاطرنشان کرد: آنچه دانش‌آموزان در این فضا می‌بینند می‌تواند از طریق لمس زندگی حیوانات و آشنایی با آنها در یادگیری آنها اثرگذار باشد.

مدیر مجموعه باغ آهوی مهریز ادامه داد: آشنایی با زیستگاه‌های مختلف ایران از جمله زیستگاه‌های کویری، جنگلی، کوهستانی و دریایی از اهداف مهم ایجاد این مجموعه است.

وی تاکید کرد: کودکان در آینده با آگاهی درستی که نسبت به حیات وحش و زیستگاه‌های آن پیدا می‌کنند، از دوستداران و حافظان طبیعت کشورمان خواهند بود.

به گزارش فارس، مجموعه باغ آهو شهرستان مهریز در 35 کیلومتری جنوب شهر یزد در ابتدای جاده روستای تاریخی سریزد واقع شده و با اعبتاری بالغ بر 40 میلیارد ریال در فضایی به وسعت 10 هکتار شامل فضای تفریحی، رستوران، فضای سبز و پارکینگ عمومی ایجاد شده است.


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : فعالیت نخستین مرکز پرورش و نگهداری آهوی ایرانی در مهریز
دیدگاه شما در مورد : فعالیت نخستین مرکز پرورش و نگهداری آهوی ایرانی در مهریز

فعالیت نخستین مرکز پرورش و نگهداری آهوی ایرانی در مهریز تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ