• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 23652 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 03 آذر 1395 - ساعت: 19:46

چاپ
خلق حماسه هنری در راستای صیانت از کتاب خدا است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد مازندران:

خلق حماسه هنری در راستای صیانت از کتاب خدا است


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: اگر امروز شاعران ما حماسه هنری خلق می‌کنند همه در راستای صیانت و حفاظت از کتاب خدا است.

به گزارش میانخبر، احد جاودانی ظهر امروز در همایش استانی شعر «سوگ کائنات» که به میزبانی میاندورود برگزار شد، اظهار کرد: ما در تاریخ اسلام و انسانیت مدیون حماسه‌هایی هستیم که برای پاسداری از ارزش‌های انقلاب اسلامی خلق شد.

وی با بیان اینکه ایام اربعین را به‌یاد شهدای کربلا پشت‌سر گذاشتیم، تصریح کرد: راهپیمایی میلیونی برای امام حسین‌(ع) در کربلا و نجف به معنای قدرت‌نمایی خون پاک امام حسین(ع) و زنده نگه‌داشتن حماسه زینبی بوده است که هر سال با حضور مردم از اقصی نقاط جهان برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اشاره به اینکه امیدواریم در سال آینده این راهپیمایی با قدرت و حضور بیشتر انجام شود، افزود: جمعیت بسیار زیادی با ادیان مختلف با در دست داشتن پرچم‌های کشور خود در راستای صیانت از خطی که امام حسین(ع) ترسیم کرد، حضور پیدا کردند.

این مسؤول اضافه کرد: پیروان امام حسین(ع) با یک حرکت انقلابی توانستند کاری کنند تا حتی کسانی که در جهت مخالف و در مقابل دین اسلام هستند، حضور پیدا کنند که بیانگر مظلومیت امام حسین(ع) و خاندان آن حضرت است.

جاودانی با تأکید بر اینکه اگر امروز شاعران ما حماسه هنری خلق می‌کنند همه در راستای صیانت و حفاظت از کتاب خدا است، تصریح کرد: این حرکت برای سعادت، تعالی و ارتقای بشر است و امیدواریم بتوانیم مشابه این کار را تلفیق بین شعر و حماسه، شعر و آیین‌های مذهبی و... را در شهرهای دیگر نیز داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه در راستای بیانات رهبر معظم انقلاب، هیچ حماسه‌ای در تاریخ ثبت نشد مگر اینکه در قالب هنر ریخته شد، گفت: همه پای‌کار هستند، مدافعان حرم که از کیان، دین، ناموس، و مملکت دفاع می‌کنند و در مقابل نیز شاعران و هنرمندان با خلق آثار هنری و حماسی  جاودانه کردند.مطالب مرتبط با : خلق حماسه هنری در راستای صیانت از کتاب خدا است
دیدگاه شما در مورد : خلق حماسه هنری در راستای صیانت از کتاب خدا است

خلق حماسه هنری در راستای صیانت از کتاب خدا است تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ