• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 23697 - تاریخ انتشار : شنبه 06 آذر 1395 - ساعت: 12:27

چاپ
کاهش ۵ درصدی آمار مددجویان/ ارائه نسخه حساب‌های مالی به محضر مقام معظم رهبری

کاهش ۵ درصدی آمار مددجویان/ ارائه نسخه حساب‌های مالی به محضر مقام معظم رهبری


مجمع عمومی بررسی عملکرد کمیته امداد در سال ۹۴ برگزار و در آن اعلام شد که توجه به پرداخت به موقع مستمری مددجویان قبل از پرداخت حقوق کارکنان غیر رسمی و رسمی و کاهش ۵ درصدی آمار مددجویان اتفاق افتاده است.

به گزارش میانخبر، مجمع عمومی بررسی عملکرد سال 94کمیته امداد به عنوان نخستین سال انتصاب هیات امنای جدید این نهاد و ریاست سید پرویز فتاح، برگزار شد.

با توجه به الزام برگزاری هرساله مجمع عمومی بررسی عملکرد کمیته امداد، شانزدهمین جلسه هیات امنا کمیته امداد در سال جاری با حضور معاون نظارت و حسابرسی دفتر مقام معظم رهبری و بازرسان موسسه مفید راهبر هفته گذشته برگزار شد.

عملکرد کمیته امداد هرساله علاوه بر نظارت نهادهای نظارتی همچون سازمان بازرسی و دیوان محاسبات کشور توسط موسسه حسابرسی مفید راهبر به عنوان بازرس مستمر از سوی دفتر مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرد.بر همین اساس، امسال ضمن بررسی عملکرد مالی کمیته امداد در همه زمینه ها و مطابقت با استانداردهای حسابداری مورد رعایت این نهاد در حوزه های مختلف در ستاد مرکزی و 14 استان به عنوان نمونه از بین استانهای کشور از سوی موسسه حسابرسی مفید راهبر مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.

بر اساس گزارش موسسه حسابرسی مفید راهبر، پس از بررسی های به عمل آمده عملکرد کمیته امداد در سال 94 بدون وجود هیچ گونه محدودیتی مطلوب و شفاف ارزیابی شد.

سید پرویز فتاح، رئیس کمیته امداد نیز در این جلسه طی ارائه گزارشی، تشکیل 57 جلسه هیات امنا در طول ١٨ماه گذشته(به طور متوسط هر ماه 3 جلسه) و همدلی و همراهی اعضای هیات امنا برای تغییر و تحول در رویکردها با سیاست گذاری مناسب، پایان سفرهای دوره اول و دوم به تمام استان ها و شروع دور سوم سفرهای استانی به گونه ای که به طور متوسط در هر هفته یک سفر انجام شده است را ازجمله اقدامات مناسب انجام شده عنوان کرد.

وی جابه جایی ساختمان امداد امام (ره) با سرعت و کیفیت انجام شده، اجرای سیاست های چابک سازی و تعدیل نیرو و صرفه جویی های انجام شده، توجه به مددکاری و افزایش تعداد مددکاران از میان همکاران ستادی و اداری برای تقلیل پرونده های در اختیارشان برای رسیدگی بیشتر به مددجویان، تعامل مناسب با نهادهای زیر نظر دفتر مقام معظم رهبری، مجلس و قوای مجریه و قضاییه برای انجام شایسته ماموریت های محوله به امداد امام(ره)، تغییر و تحولات انجام شده در سطوح مدیریت ستاد مرکزی و استان ها را از دیگر اقدامات مهم دانست.

فتاح افزود: اتخاذ رویکرد همراه با دقت و شفافیت در حوزه مالی، توجه به پرداخت به موقع مستمری مددجویان قبل از پرداخت حقوق کارکنان غیر رسمی و رسمی، راه اندازی صندوق قرض الحسنه امداد و ایجاد 25 شعبه تا به حال و کاهش 5 درصدی آمار مددجویان و صرفه جویی به دست آمده در این زمینه را به عنوان مهم ترین اقدامات کمیته امداد در طول 18ماه تصدی هیات امنای جدید برشمرد.


همچنین با استناد به تبصره 5 ماده 15 اساسنامه، نسخه ای از گزارش مصوب عملکرد و حساب های سالانه مالی و محاسباتی امداد امام (ره) با امضاء رئیس هیات امنا به محضر مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) ارسال می شود.

مؤسسه حسابرسی مفید راهبر به منظور اعمال نظارت و ارتقای سطح کیفی اطلاعات و گزارشات مالی و مدیریتی بنیادها ونهادهای انقلاب اسلامی و ارائه خدمات حرفه‌ای به دستگاه‌ها و مؤسسات تحت پوشش دفتر مقام معظم رهبری به عنوان مؤسسه غیرتجاری انتفاعی در اواخر سال 1371 تاسیس و بر اساس مصوبه مورخ 17/5/1380 هیئت وزیران به عنوان مؤسسه حسابرسی عضو "جامعه حسابداران رسمی ایران" به رسمیت شناخته شده و در اسفند ماه سال 1388 ضمن کسب " گواهی تعهد به تعالی " از موسسه مطالعات بهره وری و منابع انسانی ( مسئول اعطای جایزه ملی بهره وری و تعالی سازمانی) با تداوم و استمرار پروژه های بهبود در اسفندماه 1391 جایزه تعالی سه ستاره را اخذ کرده است.


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : کاهش ۵ درصدی آمار مددجویان/ ارائه نسخه حساب‌های مالی به محضر مقام معظم رهبری
دیدگاه شما در مورد : کاهش ۵ درصدی آمار مددجویان/ ارائه نسخه حساب‌های مالی به محضر مقام معظم رهبری

کاهش ۵ درصدی آمار مددجویان/ ارائه نسخه حساب‌های مالی به محضر مقام معظم رهبری تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ