• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 23698 - تاریخ انتشار : شنبه 06 آذر 1395 - ساعت: 12:29

چاپ
شورای امنیت به دنبال تحریم صادرات کره شمالی

شورای امنیت به دنبال تحریم صادرات کره شمالی


5 عضو اصلی شورای امنیت در حال نزدیک شدن به توافق برای اعمال تحریم‌های جدید علیه کره شمالی و محدود کردن درآمد این کشور از صادرات هستند.

به گزارش میانخبر، منابع دیپلماتیک روز گذشته اعلام کردند 5 قدرت اصلی شورای امنیت که حق وتو دارند در حال رسیدن به توافق برای اعمال تحریم‌های جدید علیه کره شمالی هستند.

بر اساس اعلام این منبع آگاه هدف از این تحریم‌ها کاهش درآمد این کشور از صادرات است و محدود کردن صادرات ذغال سنگ کره شمالی به چین از جمله اهداف اصلی این تحریم‌ها خواهد بود.

اعمال این تحریم‌ها می‌تواند درآمد کره شمالی از محل صادرات را حدود یک چهارم کاهش دهد.

این اقدام شورای امنیت در پاسخ به انجام پانزدهمین آزمایش هسته‌ای این کشور در ماه سپتامبر است و پیش‌بینی می‌شود با اعمال تحریم علیه صادرات ذغال سنگ از این کشور به چین درآمد کره شمالی از محل صادرات 700 میلیون دلار کاهش یابد.

تحریم‌های احتمالی بخش دریایی و همچنین مالی این کشور را نیز هدف قرار خواهد داد.

یک دیپلمات شورای امنیت تاکید کرد: در صورت موفقیت این تحریم‌ها 800 میلیون دلار از 3 میلیارد دلار صادرات سالانه کره شمالی کاهش خواهد یافت.

بر اساس اعلام این منبع آگاه که خواست نامش فاش نشود قطعنامه جدید علیه کره شمالی برخی شرکت‌ها و اشخاص حقیقی را هدف قرار داده است.

در 10 ماه نخست سال جاری چین 18.6 میلیون تن ذغال سنگ از کره شمالی وارد کرده است که نسبت به سال گذشته 13 درصد افزایش داشته است.

این قطعنامه همچنین صادرات بالگرد، کشتی و همچنین مجسمه‌های بزرگ را از کره شمالی به دیگر کشورها ممنوع خواهد کرد چرا که این کشور قراردادهای چندین میلیون دلاری را برای ساخت مجسمه‌های بزرگ در کشورهای آفریقایی بسته است.


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : شورای امنیت به دنبال تحریم صادرات کره شمالی
دیدگاه شما در مورد : شورای امنیت به دنبال تحریم صادرات کره شمالی

شورای امنیت به دنبال تحریم صادرات کره شمالی تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ