• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 23720 - تاریخ انتشار : شنبه 06 آذر 1395 - ساعت: 15:20

چاپ

آماری جدید از شهدای حادثه حله عراق


دبیر ستاد اربعین با بیان اینکه شهدای حادثه تروریستی حله زائران خوزستان به ویژه شهر اهواز و اطراف آن بودند،گفت: تاکنون در محل انفجار، در میان اجساد و در بیمارستان 28 گذرنامه و کارت شناسایی کشف کردیم که اسامی این شهدا مشخص شده است.

به گزارش میانخبر، دبیر ستاد اربعین با بیان اینکه شهدای حادثه تروریستی حله زائران خوزستان به ویژه شهر اهواز و اطراف آن بودند،گفت: تاکنون در محل انفجار، در میان اجساد و در بیمارستان 28 گذرنامه و کارت شناسایی کشف کردیم که اسامی این شهدا مشخص شده است.

مجید آقا بابایی اظهار کرد: پس از انتقال اجساد شهدای حادثه تروریستی در جنوب عراق، به کشور، شب گذشته این اجساد از فرودگاه مهرآباد برای شناسایی هویت به پزشکی قانونی تهران منتقل شد.

وی ادامه داد: بر اساس نمونه برداری‌های انجام شده از اجساد مشخص شد 36 زن، 12 مرد و چهار نفر غیر قابل تشخیص بودند این در حالی است که تکه‌هایی از اجساد نیز در پزشکی قانونی وجود دارد.

دبیر ستاد اربعین با بیان اینکه شهدای این حادثه زائران استان خوزستان بویژه شهر اهواز و اطراف آن بودند اظهار داشت: تاکنون در محل انفجار، در میان اجساد و در بیمارستان 28 گذرنامه و کارت شناسایی کشف کردیم که اسامی این شهدا مشخص شده است.

به گفته آقا بابایی شهدای این حادثه همگی در قالب یک کاروان اعزام شده و با یکدیگر دارای آشنایی بودند.

وی افزود: در حال حاضر استانداری خوزستان در حال شناسایی اسامی این افراد است و اقوام این زائران برای شناسایی هویت اجساد به پزشکی قانونی خوزستان مراجعه کرده تا از آن‌ها آزمایش DNA گرفته شده و با ارسال این آزمایش به تهران هویت اجساد هر چه سریع‌تر مشخص شود.

وی در مورد پرداخت دیه از سوی بیمه به خانواده‌های شهدای این حادثه گفت: هنوز مشخص نیست که این افراد تحت پوشش بیمه قرار داشته‌اند یا خیر، اما بر اساس قانون کشور شهید محسوب می‌شوند.


منبع : صراط

مطالب مرتبط با : آماری جدید از شهدای حادثه حله عراق
دیدگاه شما در مورد : آماری جدید از شهدای حادثه حله عراق

آماری جدید از شهدای حادثه حله عراق تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ