• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 23729 - تاریخ انتشار : شنبه 06 آذر 1395 - ساعت: 15:51

چاپ
ارائه پیشنهاد به مردم و مسؤولان برای تسریع عملیات خدمت‌رسانی به کارتن‌خواب‌ها

ارائه پیشنهاد به مردم و مسؤولان برای تسریع عملیات خدمت‌رسانی به کارتن‌خواب‌ها


بسیج دانشجویی ۸ دانشگاه شهر تهران در بیانیه‌ای پیشنهاداتی را برای تسریع عملیات خدمت‌رسانی به کارتن‌خواب‌ها به مردم و مسؤولان ارائه داد.

به گزارش میانخبر، بسیج دانشجویی هشت دانشگاه شهر تهران پس از بررسی‌های میدانی در پایتخت در رابطه با قضیه کارتن خوابی و وضعیت این افراد بیانیه‌ای صادر کرد.

در متن این بیانیه آمده است: سرما به صورتشان سیلی می‌زند، دست‌هایشان یخ زده و بند بند وجودشان، زهر ِ سرمای استخوان‌سوز را چشیده است. در گوشه‌ای کز کرده‌اند و اژدهای سرما، جانشان را به لب آورده. همان‌ها که کارتن خواب نامیده می‌شوند، بی سرپناه هستند و البته در حقیقت، مستضعف! مردمانی که قربانی فقر و بی عدالتی شده‌اند و حالا در شرایطی که دمای بسیاری از مناطق کشور به زیر صفر رسیده، از حداقلی ترین امکانات برای بقا برخوردار نیستند. توان فریاد زدن و مدد خواستن ندارند اما سکوت یخ زده‌شان، رساترین فریاد عدالت و بلندترین اعتراض تاریخ است به ما فرزندان امام(ره) و پیروان رهبری، که چرا آن همه توصیه و هشدار این دو عزیز درباره فقر را نادیده می‌گیریم. سکوت یخ‌زده‌ این مردمان، ناله‌ بلندی است که گریبان مسؤولان بی توجه و اهمال کار را خواهد گرفت.

دانشجویان بسیجی عنوان کردند: برماست که برای این محرومان، این درراه‌ماندگان کاری کنیم. این ولی نعمتان انقلاب اگر امروز در محرومیت به سر می‌برند دلیلش کم کاری نهادهای مرتبط و سرمایه انباشتن افراد مسؤولی است که انقلاب و وظیفه انقلابی‌شان را مدت‌هاست فراموش کرده‌اند. وظیفه اسلامی، انسانی و اخلاقی همه ماست که اگر شایسته نام انسان هستیم، گامی برای بهبود شرایط این عزیزان برداریم، بلکه این روزهای سرد و سخت را به سلامت بگذرانند. ما هنوز داغدار مرگ تلخ 52 کارتن خواب در آذر 83 هستیم و اجازه نخواهیم داد این فاجعه دردناک، بار دیگر تکرار شود.

در این بیانیه آمده است: ما هشت بسیج دانشجویی دانشگاه‌های تهران، بنابر مسئولیت انقلابی و انسانی خود با توجه به حضور چند شب گذشته در مناطق مختلف شهر و بررسی وضعیت اقدامات نهادهای مسؤول و گفت‌وگوی مستقیم با محرومان، ضمن ارائه‌ پیشنهادهایی به مسؤولان امر و مردم عزیز برای بهبود و تسریع عملیات خدمت رسانی، آمادگی خود را برای کمک رسانی در راستای بهبود وضعیت بی سرپناهان اعلام می‌کنیم. تقاضا داریم مردم عزیز، به خصوص دانشجویان دغدغه‌مندی که توانایی حضور در مناطق محروم شهرها را دارند، به این مناطق رفته و در امر شناسایی بی سرپناهان به شهرداری‌ها یاری رسانند.

بسیج دانشجویی 8 دانشگاه شهر تهران عنوان کرد: طبق اطلاعات واصله، شهرداری در امر جستجو برای یافتن این عزیزان با مشکل کمبود نیروی انسانی مواجه است و رفع این مساله، همت و همکاری جمعی آحاد مردم را می‌طلبد. در این زمینه لازم است در تهران پس یافتن افراد بی سرپناه با سامانه تلفنی مرتبط(شماره 137) تماس گرفته شود.

دانشجویان بسیجی اعلام کردند: از شهرداری تهران می‌خواهیم تمام توان و امکانات خود را به منظور شناسایی بی سرپناهان و اسکان آنها در گرمخانه‌های شهری و همچنین سایر مراکز تحت امر خود به کار گیرد. در این مسیر، هرگونه اهمال و سستی ممکن است به قیمت از دست رفتن جان یک انسان تمام شود و به هیچ عنوان پذیرفته نخواهد بود. در این زمینه،جداسازی مکان اسکان افراد معتاد و غیر معتاد، ایجاد کمپ‌های اضطراری در مناطقی که با کمبود این امکانات مواجه هستند، عدم انتقال افراد شناسایی شده به مناطق دیگر و اسکان در همان مکان یا نهایتا بازگرداندن افراد پس از اتمام ساعت گرم خانه به منطقه مبدا و همچنین افزایش ساعت کاری گرمخانه‌ها اقدامات موثری خواهد بود.
در ادامه این بیانیه آمده است: نیروهای مسلح با توجه به وضعیت فوق العاده این شب‌ها ضمن حضور گسترده در سطح شهر برای شناسایی و معرفی افراد بی خانمان به شهرداری،از تمام توان و امکانات خود در راستای خدمت رسانی به افراد مددجو استفاده کند، نهادهایی همچون مرکز رسیدگی به امور مساجد، هیئات مذهبی و مدیریت مجموعه‌های ورزشی سرپوشیده نیز در شرایط فعلی باید به کمک شهرداری‌ها شتافته و با تامین مکان گرم و امکانات اولیه زندگی برای بی سرپناهان، به حل این بحران یاری رسانند، این نیاز مخصوصا در مناطق 11 ، 12 ، 13 ، 16 و 17 تهران به شدت وجود دارد.
در این بیانیه عنوان شده است: ضمن عنایت به امکانات مناسبی که موجود است، کمتیه امداد و بهزیستی با توجه به مسئولیت خود در امر بازپروری این افراد و کمک به بخشی از آنها که دچار اعتیاد شده‌اند اقدام کند و با فرهنگ سازی و اقدامات مناسب زمینه را برای بازگشت آنها به جامعه فراهم سازد. بندهای صرفا اقدامی ضربتی برای جلوگیری از اتفاقات ناگوار است و جنبش دانشجویی به طور اختصاصی مسئله بند 5 را تا حل کامل پیگیری خواهد کرد. امید است با همت مسؤولان و همیاری مردم، پدیده زشت کارتن خوابی برای همیشه از سرزمین ما رخت بربندد و فجایعی مانند اتفاق تلخ سال 83، هرگز تکرار نشود، بار دیگر تاکید می‌کنیم که ما هشت بسیج دانشجویی دانشگاه‌های تهران، آماده یاری رساندن به شهرداری‌ها، سازمان‌های دولتی و سایر نهادهای مرتبط، در امر یاری‌رسانی به بی سرپناهان هستیم.


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : ارائه پیشنهاد به مردم و مسؤولان برای تسریع عملیات خدمت‌رسانی به کارتن‌خواب‌ها
دیدگاه شما در مورد : ارائه پیشنهاد به مردم و مسؤولان برای تسریع عملیات خدمت‌رسانی به کارتن‌خواب‌ها

ارائه پیشنهاد به مردم و مسؤولان برای تسریع عملیات خدمت‌رسانی به کارتن‌خواب‌ها تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ