• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 23740 - تاریخ انتشار : شنبه 06 آذر 1395 - ساعت: 17:39

چاپ
مشکل تأمین گاز در همدان وجود ندارد/ادارات سوخت دوم خود را فعال کنند

مشکل تأمین گاز در همدان وجود ندارد/ادارات سوخت دوم خود را فعال کنند


مدیرعامل شرکت گاز استان همدان با بیان اینکه مشکل تأمین گاز در همدان وجود ندارد، گفت: ادارات سوخت دوم خود را برای مواقع ضروری فعال کنند.

به گزارش میانخبر، با بیان اینکه استاندار خواستار عدم قطعی گاز در بخش خانگی است، اظهار کرد: استاندار عدم محدودیت در بخش گاز خانگی شد تا منازل دچار قطعی گاز نشود.

وی با تأکید بر اینکه اگر دست ما برای تأمین گاز باز باشد، این اتفاق رخ نخواهد داد، تصریح کرد: شرکت‌های گاز استانی متولی تأمین گاز نیستند، بلکه اگر تولید گاز در استان‌های تولیدکننده نیز دچار مشکل شود، آن استان‌ها نیز مقصر نخواهند بود.

مدیرعامل شرکت گاز استان همدان خاطرنشان کرد: شرگت گازها از مبادی، گاز را دریافت می‌کنند و دریافتی گاز خود را باید به نحو مطلوبی بین مشترکان گاز عرضه کنند.

وی اضافه کرد: وقتی خط انتقالی به هر دلیلی دچار مشکل شود، خارج از مسئولیت و اختیار شرکت‌های استانی است و این شرکت‌ها فقط ورودی و توزیع گاز را مدیریت می‌کنند.

مهدوی با اشاره به اینکه شرکت گاز موظف است در مواقعی که قطعی گاز رخ می‌دهد، مصارف غیرخانگی که دارای سیستم‌های دوگانه سوز هستند را از مدار تأمین گاز خارج کند، افزود: با این اقدام می‌توان گاز مشترکان خانگی که تک سوخت هستند را تأمین کرد.

وی با تأکید بر اینکه شرکت گاز استان همدان مشکلی در تأمین گاز ندارد، گفت: وقتی در کشور بحران ایجاد می‌شود، سایر استان‌ها باید کمک کنند که این اتفاق تعدیل شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان همدان بیان کرد: همدان در مسیر خط لوله گاز است که بر این اساس مشکلی در تأمین گاز برای بخش نیروگاهی و کارخانه‌ها ندارد، اما وقتی دچار مشکل شود، به ناچار احتمال قطعی نیز وجود دارد.

وی با بیان اینکه از ادارات و مراکزی که از سیستم دوگانه سوخت بهره‌مند هستند، خواستار فعال شدن آن هستیم، گفت: با همدلی و همیاری مشکلات به حداقل می‌رسد.

مهدوی در خصوص میزان مصرف در روزهای مواجهه با کاهش دما در همدان اظهار کرد: در روز پنج‌شنبه هفته قبل میزان مصرف 13.5 میلیون متر مکعب، در روز جمعه 13 میلیون متر مکعب و امروز به جهت افزایش دمای هوا مصرف کاهش یافته است.

وی با اشاره به اینکه این میزان در روزهای اخیر بدون احتساب مصارف محدود شده سه کارخانه سیمان و نیروگاه برق بوده است، گفت: با احتساب مصرف گاز این سه کارخانه و نیروگاه مفتح، مصرف گاز در همدان به 19 میلیون متر مکعب می‌رسید.


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : مشکل تأمین گاز در همدان وجود ندارد/ادارات سوخت دوم خود را فعال کنند
دیدگاه شما در مورد : مشکل تأمین گاز در همدان وجود ندارد/ادارات سوخت دوم خود را فعال کنند

مشکل تأمین گاز در همدان وجود ندارد/ادارات سوخت دوم خود را فعال کنند تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ