• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 23744 - تاریخ انتشار : شنبه 06 آذر 1395 - ساعت: 17:52

چاپ
برگزاری مراسم حلیم‌پزان در روستای اسلام‌آباد

همزمان با 28 صفر؛

برگزاری مراسم حلیم‌پزان در روستای اسلام‌آباد


هم‌زمان با 28 صفر سالروز رحلت حضرت محمد مصطفی(ص)، شهادت امام حسن مجتبی(ع) و شهادت امام رضا(ع) مراسم بزرگ حلیم‌پزی در روستای اسلام‌آباد میاندورود برگزار می‌شود.

به گزارش میانخبر، هم‌زمان با 28 صفر سالروز رحلت حضرت محمد مصطفی(ص)، شهادت امام حسن مجتبی(ع) و شهادت امام رضا(ع) مراسم بزرگ حلیم‌پزی در روستای اسلام‌آباد میاندورود برگزار می‌شود.

این مراسم معنوی و فرهنگی به میزبانی هیئت فرهنگی و مذهبی این روستا در مسجد باب‌الحوائج اسلام‌آباد برگزار می‌شود.

برپایی مراسم پرفیض زیارت عاشورا و زیارت حضرت رسول اکرم(ص) و همچنین مرثیه‌خوانی و عزاداری به‌مناسبت شهادت جانسوز امام رضا(ع) از دیگر برنامه‌های این مراسم است.

امسال پنجمین سال متوالی برگزاری این مراسم در روستای اسلام آباد است که مردم این منطقه با شور خاصی به این مراسم معنوی می‌روند و با خواندن زیارت عاشورا و برپایی عزاداری این روز را به سوگ می‌نشینند.

برپایی مراسم حلیم‌پزی از سوی ستاد مردمی برگزاری مراسمات فرهنگی و مذهبی روستای اسلام‌آباد در یکشنبه هفتم آذر‌ماه از ساعت 8 شب و زمان توزیع حلیم دوشنبه هشتم آذرماه از ساعت 6 صبح برگزار می‌شود.

سال گذشته 4 هزار ظرف 1.7 کیلوگرمی حلیم نذری توزیع شد که بالغ بر هفت تن حلیم نذری در 40 دیگ با هزینه 20 میلیون تومان از محل نذورات مردم شهرستان میاندورود به‌ویژه منطقه اسلام‌آباد و روستاهای اطراف تهیه شد.مطالب مرتبط با : برگزاری مراسم حلیم‌پزان در روستای اسلام‌آباد
دیدگاه شما در مورد : برگزاری مراسم حلیم‌پزان در روستای اسلام‌آباد

برگزاری مراسم حلیم‌پزان در روستای اسلام‌آباد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ