• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 23765 - تاریخ انتشار : شنبه 06 آذر 1395 - ساعت: 22:59

چاپ
تدبیر مسئولان عامل خسارت کشاورزان سورکی!+ تصاویر

تدبیر مسئولان عامل خسارت کشاورزان سورکی!+ تصاویر


در کنار سرما و یخبندان، عوامل انسانی نیز گاها باعث بروز خسارت و یا ایجاد مزاحمت برای کشاورزان می‌شود.

به گزارش میانخبر، بارش برف و وجود سرما در هفته گذشته باعث ایجاد مشکلات برای باغداران در سطح استان مازندران به‌عنوان قطب کشاورزی در کشور شد.

اما در کنار سرما و یخبندان، عوامل انسانی نیز گاها باعث بروز خسارت و یا ایجاد مزاحمت برای کشاورزان می‌شود.

چند تن از کشاورزان شهر سورک با مراجعه به خبرنگار ما از ایجاد مشکل از سوی ارگان‌های مختلف به باغ خود خبر دادند.

مجید آهنگر در گفت‌وگو با خبرنگار ما بیان کرد: راهدای میاندورود با کندن مقابل باغ ما و جمع‌آوری نکردن خاک، مانع دسترسی به باغمان شده و این در حالی است که قرار بود بعد 48 ساعت از ایجاد کانال مسیر به‌صورت کامل پاکسازی شود ولی راهداری در انجام این وظیفه خود کوتاهی کرده و زیان جبران ناپذیری را به باغدارن تحمیل کرد.

وی تصریح کرد: راهداری برای بازگشایی مسیر جوی آب به‌منظور جلوگیری از بروز خسارت اقدام به این کار کرده اما اصل عمل آنها خود ایجاد خسارت کرده است.

این باغدار سورکی افزود: با وجود اختلاف نظر، راهداری اقدام به این کار کرده است و در حال حاضر به‌دلیل وجود کانالی به عرض حدودا 2.5 متر مقابل ورودی زمین خودمان و آب در داخل آن و همچنین انباشت خاک در مقابل باغ، امکان ورود به داخل زمین برای ما وجود ندارد.

آهنگر با بیان اینکه قرار بود هفته گذشته محصول باغ خود را بکنم، اظهار کرد: به‌دلیل کنده کاری مقابل باغ نتوانستم اقدام به این کار کنم و بارش برف ما را دچار مشکل و زیان کرده است.

وی با انتقاد از مزاحمت ایجاد شده برای کشاورزان، گفت: چرا ما باید چوب نبود هماهنگی و برنامه‌ریزی راهداری میاندورود را خورده و متحمل زیان شویم.

ابراهیم دباغیان یکی دیگر از این باغداران با بیان اینکه محصول باغ خود را به فردی فروخته بودم و قرار بود در همین روزها اقدام به برداشت محصول باغ من کند، خاطرنشان کرد: به دلیل بارش برف و زیاد شدن آب در داخل کانال و ورود به باغ، خریدار اعلام کرد که به‌دلیل وجود گِل زیاد در داخل باغ امکان برداشت محصول سخت شده است و از این کار سر باز زد و همچنین تقاضای دریافت خسارت کرده است.

این کشاورز سورکی در ادامه گفت: قول داده بودند که در مدت دو روز خاک‌ها را جمع‌آوری می‌کنند اما با وجود تذکر و ارائه آمار هواشناسی در مورد بارندگی، راهداری اقدام مناسبی انجام نداد.

دباغیان بیان کرد: حتی در هنگام کندن کانال، پل‌های ورودی باغ را خراب کردند و به دیوار و حصارکشی کنار باغ خسارت وارد کردند.

وی تاکید کرد: در این روزها که امکان یخ‌زدگی محصولات وجود دارد و باید زودتر اقدام به برداشت آن کنیم برای ورود به باغ دچار مشکل شدیم.دیدگاه شما در مورد : تدبیر مسئولان عامل خسارت کشاورزان سورکی!+ تصاویر

تدبیر مسئولان عامل خسارت کشاورزان سورکی!+ تصاویر تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ