• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 23777 - تاریخ انتشار : یکشنبه 07 آذر 1395 - ساعت: 13:08

چاپ
پایانه خرید و فروش مرکبات در شهرستان میاندورود گشایش خواهد یافت

فرماندار میاندورود:

پایانه خرید و فروش مرکبات در شهرستان میاندورود گشایش خواهد یافت


فرماندار میاندورود از استقرار پایانه خرید و فروش مرکبات برای اولین بار در شهرستان میاندورود خبر داد.

به گزارش میانخبر، در راستای تاکیدات استاندار مازندران، جلسه کمیته تنظیم بازار مرکبات شهرستان میاندورود صبح امروز در محل فرمانداری تشکیل شد.

در این جلسه ارسطو قادری فرماندار میاندورود ضمن تسلیت فرارسیدن ارتحال نبی مکرم اسلام (ص) و شهادت حضرت امام حسن مجتبی (ع) به بیان حساسیت و اهمیت موضوع جلسه پرداخت و اظهار کرد: در حال حاضر موضوع اول دولتمردان، در راس استاندار مازندران رسیدگی به وضعیت باغداران و خرید و عرضه مرکبات است.

وی افزود: باتوجه به بحران حادث شده همه دستگاه‌های مرتبط باید به پای کار بیایند و اقدام جهادی را در برنامه کاری خود لحاظ کنند تا بتوان با هماهنگی و همدلی مشکلات با غداران را با خرید منصفانه تا حدی کاهش دهیم .

فرماندار میاندورود با اشاره به اینکه جهاد کشاورزی نسبت به کارشناسی و اطلاع رسانی به باغداران برای کاهش خسارات اقدام کند، گفت: جهاد کشاورزی نسبت به اطلاع رسانی درباره مسائل فنی داشت و برداشت مرکبات با توجه به بحران حادث شده به کشاورزان اقدام کند.

قادری با بیان اینکه خرید مرکبات برای ذخیره سازی شب عید پس از اعلام قیمت توسط اداره تعاون روستایی در شهرستان انجام شود، گفت: در همین راستا برای اولین بار مکانی برای اختصاص میدان بار در محور اصلی جاده گهرباران(اسلام اباد) به‌عنوان پایانه خرید و فروش مرکبات مستقر خواهد شد.

وی بیان کرد: جهت حمایت از بازار داخلی و کاهش هزینه‌های تولید باید یارانه حمل مرکبات برای توزیع در سایر استان‌ها اختصاص یابد و مشوق‌های صادراتی به مرکبات که در هیئت دولت تصویب شد برای رقابت در بازار عراق و کشورهای همسایه تخصیص یابد.

این مسئول با بیان اینکه شایسته است تسهیلات بانکی در سریع‌ترین زمان به سورتینگ‌داران و ذخیره سازان و صادرکنندگان مرکبات پرداخت شود، تصریح کرد: جهاد کشاورزی پیگیری لازم درباره پرداخت نکردن تسهیلات مذکور از سوی بانک‌ها را انجام دهد.

قادری تاکید کرد: بخشداران مرکزی و گهرباران به قید فوریت نسبت به تشکیل جلسه با دهیاران و جهاد کشاورزی درباره اطلاع رسانی رعایت نکات فنی و فعال کردن میدان بار شهرستان اقدام کنند.دیدگاه شما در مورد : پایانه خرید و فروش مرکبات در شهرستان میاندورود گشایش خواهد یافت

پایانه خرید و فروش مرکبات در شهرستان میاندورود گشایش خواهد یافت تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ