• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 23785 - تاریخ انتشار : یکشنبه 07 آذر 1395 - ساعت: 19:43

چاپ
برداشت ذخایر فانوس ماهیان به نفع منطقه است

برداشت ذخایر فانوس ماهیان به نفع منطقه است


امام جمعه شهرستان جاسک گفت: برداشت ذخایر فانوس‌ماهیان به نفع منطقه است و از این ظرفیت بایستی به نحو احسن استفاده شود.

به گزارش میانخبر، حجت‌الاسلام محمدکاظم مناقبیان در دیدار با مدیرکل شیلات هرمزگان با بیان اینکه فعالیت‌های شیلاتی یکی از محورهای توسعه شهرستان جاسک است، اظهار داشت: کشتی‌های صید فانوس ماهیان باید برداشت ذخایر فانوس ماهیان را به نحو احسن انجام دهند.

وی با بیان اینکه خوشبختانه شهرستان جاسک با 300 کیلومتر مرز آبی، بزرگترین مرز آبی استان را دارد گفت: استفاده از این ظرفیت‌ها باید به بهترین شکل و با حمایت تمام قد مسؤولین صورت گیرد.

امام جمعه شهرستان جاسک در ادامه با اشاره به تاثیر استفاده از نیروهای بومی در توسعه شهرستان جاسک تاکید کرد: نیروهای بومی و بومی‌گرایی در اولویت فعالیت‌های شیلاتی قرار گیرد.

در ادامه مدیرکل شیلات هرمزگان گفت: در آب‌های استان هرمزگان طبق بررسی‌های کارشناسان مؤسسه تحقیقات شیلات ایران بالغ بر دو میلیون تن ذخیره فانوس ماهیان وجود دارد که برداشت سالانه بین 300 تا 400 هزار تن از آن امکان دارد و این در حالی است که در سال گذشته فقط حدود 10 هزار تن صید را از این ذخیره داشتیم.

سیدپرویز محبی بیان داشت: طبق برنامه ششم توسعه میزان صید فانوس ماهیان کشور باید سالانه به بالای 70 هزار تن برسد.

وی با بیان اینکه عمر مفید این‌ ماهیان کمتر از دو سال بوده که در صورت عدم برداشت این سرمایه ملی و انحصاری به هدر می‌رود، عنوان کرد: صید این ماهیان با توجه که در عمق‌های بالا و خارج از منطقه صید بومی صورت می‌گیرد و همین‌طور ذخایر غنی و اختصاصی فانوس‌ماهیان در منطقه، هیچ آسیبی به ذخایر آبزیان خلیج فارس وارد نمی‌کند.


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : برداشت ذخایر فانوس ماهیان به نفع منطقه است
دیدگاه شما در مورد : برداشت ذخایر فانوس ماهیان به نفع منطقه است

برداشت ذخایر فانوس ماهیان به نفع منطقه است تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ