• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 23786 - تاریخ انتشار : یکشنبه 07 آذر 1395 - ساعت: 19:45

چاپ
ثبت 850 کودک آزاری در اردبیل/ اختلافات زناشویی دلیل عمده کودک آزاری

ثبت 850 کودک آزاری در اردبیل/ اختلافات زناشویی دلیل عمده کودک آزاری


مدیرکل بهزیستی استان اردبیل گفت: امسال بیش از 850 کودک آزاری در استان اردبیل به ثبت رسید که گروه‌های تخصصی ما در رفع این آسیب‌ها مداخله بهنگام داشتند.

به گزارش میانخبر، بهزاد ستاری عصر امروز در آیین اختتامیه همایش پیشگیری از کودک آزاری در مشگین‌شهر اظهار کرد: از این تعداد کودک آزاری ثبت شده در استان 200 مورد مداخله به موقع کارشناسان حوزه رفع آسیب‌های اجتماعی را شاهد بودیم تا با همراهی خود خانواده‌ها آثار این کودک آزاری به حداقل برسد.

وی تصریح کرد: در 12 مورد کودکان از والدین بد سرپرست به مراکز تحت حمایت بهزیستی انتقال داده شدند تا ما بتوانیم این کودکان را مورد مراقبت و تحت برنامه‌های آموزشی قرار دهیم.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل با اشاره به آمار بالای کودک آزاری در استان که در چند سال اخیر کنترل دقیقی در این حوزه انجام شده است، گفت: ما با کارهای کارشناسی و تخصصی در دو سال اخیر سعی کردیم تا با تبیین مصادیق کودک آزاری و مؤلفه‌های کنترل این آسیب اجتماعی زمینه آرامش و امنیت بیشتر را برای کودکان به عنوان نسل آینده فراهم کنیم.

ستاری دلیل عمده این کودک آزاری را نامادری و اختلافات زناشویی از سوی زوجین اعلام کرد و افزود: سازمان بهزیستی آمادگی دارد تا با هرگونه گزارش از این کودک آزاری به جد ورود پیدا کرده و زمینه تأمین سرپرستی این کودکان را در قالب برنامه‌های مناسب آموزشی و تربیتی بر عهده بگیرد.

وی با بیان اینکه کودکان و حقوق آنها باید مورد احترام و توجه جدی قرار گیرد، بیان کرد: با برگزاری همایش‌های مختلف و برنامه‌های آگاه‌سازی خانواده‌ها تلاشمان بر این است تا بتوانیم یک رویکرد مناسب و متفاوتی را در حوزه ارتقای آگاهی خانواده‌ها شاهد و ناظر باشیم.


منبع : فارس

مطالب مرتبط با : ثبت 850 کودک آزاری در اردبیل/ اختلافات زناشویی دلیل عمده کودک آزاری
دیدگاه شما در مورد : ثبت 850 کودک آزاری در اردبیل/ اختلافات زناشویی دلیل عمده کودک آزاری

ثبت 850 کودک آزاری در اردبیل/ اختلافات زناشویی دلیل عمده کودک آزاری تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ