• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 23818 - تاریخ انتشار : جمعه 12 آذر 1395 - ساعت: 16:46

چاپ
وقف نشان دهنده تفکر مادی و معنوی انسان است

امام جمعه میاندورود:

وقف نشان دهنده تفکر مادی و معنوی انسان است


امام جمعه میاندورود گفت: وقف یک چیز مادی نیست بلکه نشان دهنده تفکر مادی و معنوی انسان است.

به گزارش میانخبر، رضا محمدنسب در خطبه‌های نماز جمعه میاندورود با اشاره به هفته وقف، اظهار کرد: اگر نگاه دقیق نسبت به وقف داشته باشیم وقف احسان ماندگار و انفاق خالصانه است.

وی بیان کرد: وقف یک چیز مادی نیست بلکه نشان دهنده تفکر مادی و معنوی انسان است.

امام جمعه میاندورود خاطرنشان کرد: انسان آینده‌نگر است و برای دو جهان زندگی می‌کند به همین دلیل بخشی از دارایی‌اش را برای جهان ابدی سرمایه‌گذاری می‌کند.

محمدنسب با بیان اینکه وقف یکی از گنجینه‌های فرهنگ اسلامی و شیعی است، افزود: یکی از ویژگی‌های اسلام ناب توجه ویژه به فرهنگ وقف و خمس است.

وی بارزترین شعار شیعه را وقف و ادای خمس دانست و گفت: وقف نگهبانی حقیقی برای دژ محکم دین اسلام است.

خطیب جمعه میاندورود یادآور شد: اگر امروز این تفکر ناب شیعه در جهان ترویج پیدا کرده و عاشورای حسینی در جهان مانند خورشید می‌درخشد به برکت وقف است.

محمدنسب با اشاره به اینکه بیشترین وقف را در رابطه با عزاداری امام حسین(ع) داریم، تصریح کرد: باید وقف و نذورات خود را ساماندهی کنید و یکی از شرایط صحت آن مالکیت است.

وی با شاره به فرارسیدن سالروزهجرت پیامبر از مکه به مدینه، اظهار کرد: در صدر اسلام چهار هجرت تمدن ساز داریم، اول هجرت پیامبر، دوم هجرت امام علی(ع) از مدینه به کوفه، سوم هجرت امام حسین(ع) به کربلا و چهارم هجرت امام رضا(ع) به خراسان بوده است.

محمدنسب به 16 آذر روز دانشجو اشاره کرد و گفت: از نگاه رهبری دانشجو مومن و انقلابی باید خاک ریزهای دشمن را بشناسد و خاک ریزهای فرهنگی و فکری را ترمیم کند.

امام جمعه میاندورود در پایان، خاطرنشان کرد: دو عنصر مهم در تربیت یک دانشجوی مسلمان لازم است یکی عنصر علم، تحقیق و جوشیدن استعدادهای علمی و دیگری دین باوری، حرکت صحیح و سالم معنوی و خودسازی اخلاقی است.دیدگاه شما در مورد : وقف نشان دهنده تفکر مادی و معنوی انسان است

وقف نشان دهنده تفکر مادی و معنوی انسان است تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ