• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 24006 - تاریخ انتشار : جمعه 19 آذر 1395 - ساعت: 18:16

چاپ
لاشخوری عده‌ای از یخ‌زدگی مرکبات در مازندران

امام جمعه میاندورود تاکید کرد

لاشخوری عده‌ای از یخ‌زدگی مرکبات در مازندران


امام جمعه میاندورود تاکید کرد: دولت با قیمت‌گذاری میوه‌های درجه سه بر سر قیمت میوه‌های درجه یک و دو زده است و یک عده در این بین دارند لاشخوری می‌کنند.

به گزارش میانخبر، حجت‌الاسلام رضا محمدنسب در خطبه‌های این هفته نماز جمعه میاندورود با بیان اینکه اگر می‌خواهیم یک زندگی پاک فردی و اجتماعی داشته باشیم در سایه نماز ممکن است، اظهار کرد: همه باید برای برگزاری این فریضه بسیار مهم تلاش کنیم.

وی بیان کرد: در حالی همه ما از منکر و فحشا می‌نالیم که توجه نکردن به نماز باعث ایجاد فساد در جامعه می‌شود.

امام جمعه میاندورود با اشاره به روایات از ائمه و معصومین، خسارات وارده به کشاورزان را نتیجه اعمال بندگان دانست و گفت: طبق روایات اگر بندگان خدا بخل بورزند و زکات ندهند آسمان هم بخیل می‌شود یا اگر باران می‌بارد نافظ نخواهد بود.

محمدنسب، افزود: در قرآن پیام خداوند آفریدگار جهان، در کنار نماز، انفاق یا زکات نیز آمده است و این دو مکمل یکدیگر هستند و نماز بدون زکات یا انفاق نمی‌شود.

وی با اشاره به بیانیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و مواضع محکم و کوبنده سران سه قوه درباره نقض برجام از سوی آمریکا، گفت: انتظار از مسئولان همین است و هر زمان در مقابل بدعهدی دشمن برخورد انقلابی کردیم دشمن عقب‌نشینی کرد.

خطیب جمعه میاندورود مشکلات کشور را شامل دو بخش داخلی و خارجی بیان کرد و افزود: مشکلات با خارجی‌ها قابل حل است و مردم با وحدت در این سال‌ها آنها را به عقب راندند و پیشرفت‌های زیادی را رقم زدند.

محمدنسب درباره مشکلات داخلی، گفت: تا زمانی که مشکلات داخلی مانند فسادهای اقتصادی و حقوق‌های نامتعارف نجومی حل نشود مشکل کشور برطرف نمی‌شود.

وی با ابراز تشکر از فرماندار و مدیر جهاد کشاورزی میاندورود در راه‌اندازی شرکت تعاونی برای دریافت مرکبات کشاورزان، این طرح را مسکنی برای کشاورزان دانست و خاطرنشان کرد: تولید میوه در شرق و مرکز استان انجام می‌گیرد اما کارخانه آب‌میوه گیری در غرب استان است و مرکز استان یک کارخانه آب‌میوه گیری ندارد.

محمدنسب با اشاره به تعیین قیمت برای مرکبات درجه سه، اظهار کرد: دولت با قیمت‌گذاری میوه‌های درجه سه بر سر قیمت میوه‌های درجه یک و دو زده است و یک عده در این بین دارند لاشخوری می‌کنند.

وی با بیان اینکه اعلام شده فعلا میوه‌های درجه یک و دو را نخرید، یادآور شد: اگر کشاورز بخواهد مرکبات را درجه‌بندی و از هم جدا کند چیزی برای آنها باقی نمی‌ماند و این در حالی است که هنوز برای خرید مرکبات درجه یک و دو اقدامی نشده و همه به‌عنوان درجه سه در حال دریافت است.

خطیب جمعه میاندورود، تاکید کرد: چطور می‌شود مازندران که قطب کشاورزی است کارخانه آب‌میوه گیری که در چنین مواقعی به‌درد کشاورز بخورد ندارد، مسئولان در این سال‌ها چه کاری برای کشاورزان کردند.

محمدنسب با بیان اینکه حوادث غیرمترقبه همیشه باعث خسارت به کشاورزان می‌شود و در سال جاری خوشبختانه هوا مناسب بود و برنج کاران خسارتی ندیدند اما گندم و مرکبات دچار خسارت شدند، اظهار کرد: مسئولان اقدام مناسبی برای حمایت از کشاورزان در زمان حوادث غیرمترقبه انجام ندادند.

وی تصریح کرد: در دو هفته گذشته اقدامات مناسبی انجام نگرفت و محصول درجه یک، دو و سه با یک قیمت دریافت می‌شود و سودش به جیب کارخانه‌دار می‌رود، مسئولان فکر نکنند ما این موضوع را متوجه نیستیم.

محمدنسب با اشاره به سال‌روز تشکیل شورای انقلاب فرهنگی، گفت: اگر می‌خواهیم در تمام زمینه‌ها پیشرفت کنیم زیربنای همه آنها کار فرهنگی است.

امام جمعه میاندورود در پایان، خاطرنشان کرد: اگر امروز می‌خواهیم جلوی فسادها را بگیریم و دشمن جرات نکند به ما تعدی کند چاره آن امر به معروف و نهی از منکر، برخورد انقلابی و موضع انقلابی داشتن و تبعیت از رهبری است.دیدگاه شما در مورد : لاشخوری عده‌ای از یخ‌زدگی مرکبات در مازندران

لاشخوری عده‌ای از یخ‌زدگی مرکبات در مازندران تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ