• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 24007 - تاریخ انتشار : شنبه 20 آذر 1395 - ساعت: 00:43

چاپ
رزم‌آوران ورزشی با توان رزمی بالا و سازگار با فرهنگ ملی ما است

بنیان‌گذار رزم‌آورن در میاندورود:

رزم‌آوران ورزشی با توان رزمی بالا و سازگار با فرهنگ ملی ما است


بنیان‌گذار رزم‌آورن گفت: چون رزم‌آوران یک ورزش با توان رزمی بالا است که با فرهنگ ملی ما سازگاری دارد به همین دلیل برای جوانان ایجاد انگیزه کرده است.

به گزارش میانخبر، مجید رجایی در گفت‌وگو با خبرنگار ما با بیان اینکه رزم‌آوران یک ورزش کاملا ایرانی است، اظهار کرد: این ورزش در کشورهای دیگر به‌عنوان یک ورزش ایرانی و با فرهنگ و کلمات ایرانی استفاده می‌شود.

وی بیان کرد: این ورزش تنوع زیادی دارد و تنها به مبارزه در این ورزش اکتفا نمی‌شود و هنرهای نمایشی و تاکتیک‌های که کاربرد در مبارزه دارد در سبک‌های مختلف کار می‌شود که توانایی بالایی را به‌وجود می‌آورد تا بتوانند در رشته‌های مختلف ورزشی حضور پیدا کنند.

رئیس هیات رزم‌آوران کشور، خاطرنشان کرد: چون رزم‌آوران یک ورزش با توان رزمی بالا است که با فرهنگ ملی ما سازگاری دارد به همین دلیل برای جوانان ایجاد انگیزه کرده است.

رجایی با اشاره به برگزاری مسابقات قهرمانی جهان در استان اصفهان، افزود: در این دوره از مسابقات 17 کشور حضور داشتند و دو کشور هم تا فرودگاه آمدند ولی نتوانستیم ویزا برای آنها بگیریم و برگشتند.

وی در ادامه گفت: در تمام استان‌ها رزم‌آوران فعال است اما در 10 استان خیلی فعال هستند و حمایت اداره کل‌های خود را دارند و 10 استان نیمه فعال و در 10 استان اداره کل‌هاهیچ حمایت از این ورزش نمی‌کنند.

بنیان‌گذار رزم‌آورن، تصریح کرد: کلاس‌های رزم‌آوران در تمام استان‌ها دایر و فعال است و چنین کلاس‌های آموزشی و بازآموزی‌ها را در سطح استان‌ها برگزار می‌کنیم و در حال حاضر دوره‌های ویژه آموزش سلاح مانند نانچیکو، شمشیر، چوب و .. و همچنین دفاع شخصی در حال برگزاری است.

رجایی تاگید کرد: اگر این استقبالی که از سوی مردم به این ورزش شده مسئولان نادیده نگیرند می‌توانیم شاهد رشد و شکوفایی بیشتر رزم‌آوران در ایران و جهان باشیم.

رجایی با حضور در سالن ورزشی 9 دی شهر سورک کلاس آموزشی استادان و هنرجویان استان مازندران را برگزار کرد.مطالب مرتبط با : رزم‌آوران ورزشی با توان رزمی بالا و سازگار با فرهنگ ملی ما است
دیدگاه شما در مورد : رزم‌آوران ورزشی با توان رزمی بالا و سازگار با فرهنگ ملی ما است

رزم‌آوران ورزشی با توان رزمی بالا و سازگار با فرهنگ ملی ما است تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ