• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
گزارش و گفتگو

کد خبر : 24238 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 25 آذر 1395 - ساعت: 15:18

چاپ
طرح موضوع مشکل زباله بابلسر در نطق مجلس/ ساماندهی پسماند بابلسر بودجه ملی می‌طلبد

طرح موضوع مشکل زباله بابلسر در نطق مجلس/ ساماندهی پسماند بابلسر بودجه ملی می‌طلبد


نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس با بیان اینکه ساماندهی پسماند بابلسر بودجه ملی می‌طلبد، گفت: در نطق مجلس به این موضوع خواهم پرداخت.

به گزارش میانخبر، ولی‌الله نانواکناری طی گفت‌وگویی با ابراز ناراحتی و تاسف از نفوذ شیرابه‌ زباله‌های بابلسر در دریای خزر، اظهار کرد: حدود 10 سال است که زباله‌ها به شکل نادرست و ناهنجاری در نزدیکی ساحل خزر در بابلسر دپو می‌شود.

وی، راهکار حل مشکل دپوی زباله در ساحل بابلسر را طی دوره کوتاه‌مدت، به‌کارگیری زباله‌سوز با تکنولوژی جدید در مکان تعیین شده مورد توافق مسئولان ذیربط دانست و افزود: باید ابتدا فضای مورد نظر برای نصب زباله‌سوز و جمع‌آوری زباله‌های شهر مشخص شود و برای این موضوع کارشناسی لازم صورت گیرد.

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ساماندهی پسماند یک طرح ملی است که اختصاص بودجه ملی را می‌طلبد و استان با بودجه محدودش قادر به حل این مشکل نیست.

نانواکناری، وعده‌ای برای تعیین یک زمان مشخص برای حل مشکل زباله بابلسر نداد و تنها به ذکر این نکته بسنده کرد که موضوع را پیگیری می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: بارها برای این موضوع در مجلس به مسئولان ذیربط تذکر کتبی داده‌‌ام و در نطق مجلس نیز به این موضوع خواهم پرداخت.

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: این مشکل به خانم ابتکار اعلام شده و وزارت کشور و وزارتخانه‌های ذیربط در جریان این موضوع هستند.

زباله‌های شهر بابلسر سال‌هاست که به علت سوء مدیریت، کمبود زمین مناسب دپوی زباله، کمبود بودجه و اقتصادی نبودن سرمایه‌گذاری بخش خصوصی برای نصب زباله‌سوز و یا ایجاد نیروگاه تولید برق از زباله، در ناحیه ساحلی بابلسر و در کنار پارکینگ‌های 8 و 9 بابلسر و در کنار شهرک‌های مسکونی و در حال ساخت دپو می‌شود و بوی تعفن آن، ساکنین این منطقه را آزار می‌دهد.


منبع : بلاغ

مطالب مرتبط با : طرح موضوع مشکل زباله بابلسر در نطق مجلس/ ساماندهی پسماند بابلسر بودجه ملی می‌طلبد
دیدگاه شما در مورد : طرح موضوع مشکل زباله بابلسر در نطق مجلس/ ساماندهی پسماند بابلسر بودجه ملی می‌طلبد

طرح موضوع مشکل زباله بابلسر در نطق مجلس/ ساماندهی پسماند بابلسر بودجه ملی می‌طلبد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ