• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 24260 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 25 آذر 1395 - ساعت: 22:38

چاپ
از فرماندار سابق تا شورای همسایه و شهردار خودی

چه کسانی در مراسم معارفه شهردار حضور داشتند؟

از فرماندار سابق تا شورای همسایه و شهردار خودی


مراسم معارفه شهردار سورک با حضور مسئولان استانی و شهرستانی در هتل بادله برگزار شد.

به گزارش میانخبر، مراسم تکریم و معارفه شهردار سورک صبح امروز در سالن اجتماعات هتل بادله با حضور دکتر یوسف‌نژاد نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، معاون فرماندار، دادستان، رئیس دادگستری، فرمانده انتظامی، فرمانده سپاه و دیگر مسئولان شهرستان میاندورود و همچنین رجبی مدیرکل ثبت احوال مازندران و فرماندار سابق میاندورود، شهردار گلوگاه، دکتر سیدمحمد جعفری، محمد حسن کیادهی و دکتر سیدمهدی احمدی از اعضای شورای اسلامی شهر ساری، مدیرعامل فاوای شهرداری ساری، مسئول دفتر فنی عمارت شهرداری ساری، مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری ساری، عسکری مدیرکل شهری و شوراهای استانداری مازندران به همراه اعضای شورای شهر سورک، کارکنان شهرداری و خانواده شهدا برگزار شد.

در این مراسم فرماندار میاندورود، دکتر یوسف‌نژاد، قاسم‌زاده رئیس شورای شهر، عسکری مدیرکل شهر و شوراهای استانداری مازندران و ابوالفضل سبک‌روح شهردار سورک سخنرانان مراسم بودند.

فرهاد عسکری در این مراسم با بیان اینکه ارزش افزوده سورک در هشت ماه امسال 147 میلیون تومان بوده که در قبال شهرهای دیگر استان عدد بسیار ناچیزی است، اظهار کرد: سیاست دولت در سازمان شهرداری‌ها اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام است.

وی با اشاره به اینکه پروژه‌های عمرانی در دست اجرای شهرداری‌های استان کمک به نوسازی بافت‌ها، حمل و نقل و عبور و مرور است، افزود: شهرداران به مدت چهار سال انتخاب می‌شوند اما به‌طور میانگین هر شهردار در مازندران کمتر از دو سال فعالیت می‌کند.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مازندران با اعلام اینکه در شهر سورک تعداد واحدهای مسکونی بیشتر از تعداد خانوار است، ادامه داد: امسال 6.5 میلیارد تومان به شهرداری سورک اختصاص یافت و بیشترین بودجه شهرداری‌های استان مطالبه از طریق پروانه ساخت است.

این مسؤول اضافه کرد: کشورهای پیشرفته دنیا مانند آلمان در 93 سال پیش ارزش افزوده در این کشور مطرح بود، این ارزش افزوده در کشور کره 47 سال پیش وجود داشت اما در ایران از سال 83 مصوب و در سال 85 اجرایی شد.

عسکری با اعلام اینکه ارزش افزوده در ایران از سه درصد آغاز و به 9 درصد رسید، تصریح کرد: در این آمار فقط سه درصد سهم شهرداری است و بیشتر آن سهم دولت است.

وی با اشاره به اینکه یک شهرداری در مازندران بودجه آن 70 درصد هزینه ارزش افزوده دارد، خاطرنشان کرد: به‌طور مثال 100 میلیارد بودجه، 60 تا 70 میلیارد ارزش افزوده دارد، آن هم به‌خاطر وجود شرکت کاله در آن منطقه است اما این انتظار بود که ارزش افزوده در شهرستان توزیع شود.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مازندران بیان کرد: در سال 94 ارزش افزوده شهر آمل بیش از 40 میلیارد تومان بوده که شهرهای هم‌تراز مثل بابل و قائم‌شهر 6 یا 7 میلیارد تومان بوده است.

عسکری با اعلام اینکه سیاست دولت و شهرداری‌ها به سمت و سویی بوده که امسال بتواند پروژه‌های نیمه‌تمام را در دستور کار قرار دهد، گفت: بودجه خدمات شهری نیز در مدیریت پسماند شهری و روستایی، جداسازی شبکه آبرسانی فضای سبز و ساخت ایستگاه آتش‌نشانی است.

در پایان این مراسم با تقدیر از تلاش‌های عیسی ولیزاده در مدت حضورش به‌عنوان شهردار سورک، ابوالفضل سبک‌روح به‌عنوان شهردار سورک حکم خود را تحویل گرفت.

عکس‌های این مراسم را در لینک زیر مشاهده کنید:

http://www.miankhabar.ir/news/24229دیدگاه شما در مورد : از فرماندار سابق تا شورای همسایه و شهردار خودی

از فرماندار سابق تا شورای همسایه و شهردار خودی تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ