• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 24261 - تاریخ انتشار : جمعه 26 آذر 1395 - ساعت: 15:14

چاپ
برای خدمت به جامعه باید در وسط میدان بود/ در مواقع نیاز حضور زنان از مردان پررنگ‌تر خواهد بود

امام جمعه میاندورود:

برای خدمت به جامعه باید در وسط میدان بود/ در مواقع نیاز حضور زنان از مردان پررنگ‌تر خواهد بود


امام جمعه میاندورود گفت: شاید امروز کار زنان ما پشت پرده نشستن است اما اگر ببینند جامعه به آنها نیاز دارد از بعضی مردها نیز حضورشان پررنگ‌تر است.

به گزارش میانخبر، حجت‌الاسلام رضا محمدنسب در خطبه‌های این هفته نماز جمعه میاندورود با اشاره به دیدار دانش‌آموزان با رهبر انقلاب، اظهار کرد: جشن تکلیف در حقیقت جشن تشکر یک انسان به ساحت لطف و توجه پروردگار است.

وی بیان کرد: تکلیف یعنی ماموریتی که خداوند به شما می‌دهد که اگر این ماموریت را به بهترین وجه انجام دهید زندگی اجتماعی و خانوادگی شما را به خوشبختی نزدیک می‌کند.

امام جمعه میاندورود، خاطرنشان کرد: انسان مکلف اگر ماموریت الهی را درست و به‌موقع انجام دهد موفق است و یکی از این ماموریت‌ها به‌موقع انجام دادن نماز است.

محمدنسب با اشاره به هفته وحدت، یکی از ابتکارات امام(ره) را متحد کردن امت اسلامی دانست و گفت: سیره و روش امام(ره)، امام علی(ع) و بقیه ائمه اتحاد و وحدت بین مسلمانان بود.

وی تاکید کرد: اینکه امام علی(ع) 25 سال حکومتی را که به دیگران واگذار شد را همراهی می‌کند می‌خواهد اتحاد امت اسلامی را بیان کند.

محمدنسب با بیان اینکه بعضی‌ها خیلی گلایه می‌کنند و می‌گویند ما پیشکسوت در جبهه و جهاد هستیم، افزود: این افراد چرا امروز در وسط میدان نیستید، برای خدمت به جامعه باید در وسط میدان باشید.

نخبگان و دلسوزان میدان را خالی نکنند

خطیب جمعه میاندورود، بیان کرد: گاهی ما خودمان را باتقوا و یک شخصیتی عظیم‌وشان نشان می‌دهیم اما میدان را خالی می‌کنیم مگر نیست که امام(ره) گفتند چه من باشم و چه نباشم مملکت را به دست نااهلان نسپارید.

وی با تاکید بر اینکه اگر خود را اهل می‌دانید چرا میدان را خالی می‌کنید، ادامه داد: بعضی مواقع میدان را خالی می‌کنید و از دیگران توقع دارید برای ما میدان داری کنند اما آنها میدان داری نمی‌کنند بلکه کشور را هم به باد می‌دهند.

محمدنسب مانند زنان خانه‌نشینی کردن نخبگان و کسانی که دلسوخته و پیشکسوت هستند را کار درستی ندانست و گفت: شاید امروز کار زنان ما پشت پرده نشستن است اما اگر ببینند جامعه به آنها نیاز دارد از بعضی مردها نیز حضورشان پررنگ‌تر است.

حوزه و دانشگاه باید در کنار هم باشند

وی با اشاره به سالروز شهادت دکتر مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه، اظهار کرد: پیشرفت جامعه ما از جهت مادی و معنوی به این دو مرکز آموزش عالی نیازمند است.

محمدنسب با تاکید بر اینکه دو سنگر حوزه و دانشگاه باید در کنار هم باشند، افزود: دشمنان قسم خودره انقلاب به‌دنبال این بودند که این دو مرکز را مقابل هم قرار دهند اما شهید مفتح و شهدای دیگر با حضورشان در این مراکز آموزش عالی، وحدت حوزه و دانشگاه را به اثبات رساندند.

وی همچنین با اشاره به روز جهانی عاری از خشونت و افراطی‌گری، خاطرنشان کرد: دشمنان برای اینکه دین اسلام را مخدوش کنند یک روز حکومت طالبانی و یک روز داعشی‌ها در سوریه و عراق و آل‌سعود در عربستان را به‌عنوان مسلمان و حکومت اسلامی بزک می‌کنند.

خطیب جمعه میاندورود، تصریح کرد: تمام تلاش و کوشش دشمنان این است که ایران را مثل آنها جلوه دهند اما تا به امروز تمام نقشه‌های آنها بر باد رفته است.

محمدنسب به آزادسازی شهر حلب اشاره کرد و آزادی آن را به مردم سوریه و مردم شجاع ایران که در کنار آنها بودند و هستند تبریک گفت.

امام جمعه میاندورود شب یلدا و سنت آن را که کوچک‌ترها خدمت بزرگ‌ترها می‌روند و دور هم می‌نشینند را بسیار خوب دانست و گفت: هر عاملی که باعث صله‌رحم شود مورد تایید اسلام است اما مراعات کنند افراط و تفریط نشود.دیدگاه شما در مورد : برای خدمت به جامعه باید در وسط میدان بود/ در مواقع نیاز حضور زنان از مردان پررنگ‌تر خواهد بود

برای خدمت به جامعه باید در وسط میدان بود/ در مواقع نیاز حضور زنان از مردان پررنگ‌تر خواهد بود تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ