• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 24271 - تاریخ انتشار : یکشنبه 28 آذر 1395 - ساعت: 13:10

چاپ

خبر وزیر از زمان امضاء قرارداد قطعی با ایرباس


وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه قرارداد قطعی با ایرباس در هفته جاری به امضاء می‌رسد از امضای قرارداد ۳ هزار میلیارد تومانی با بخش خصوصی در حوزه سرمایه‌گذاری بنادر خبر داد.

به گزارش میانخبر، وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه قرارداد قطعی با ایرباس در هفته جاری به امضاء می‌رسد از امضای قرارداد ۳ هزار میلیارد تومانی با بخش خصوصی در حوزه سرمایه‌گذاری بنادر خبر داد.

عباس آخوندی امروز در حاشیه مراسم افتتاح نمایشگاه راه‌سازی، راهداری، حمل و نقل و صنایع وابسته در جمع خبرنگاران اظهارداشت: روز 26 آذرماه سال 62 بود که کامیون‌داران به فرمان امام به بنادر کشور رفتند و بارهایی که در بنادر و بندر شهید رجایی دپو شده بود را در سطح کشور توزیع کردند.

وی ادامه داد: از آن منظر که کامیون‌داران و سیستم حمل و نقل آن روز به فرمان لبیک گفتند روز 26 آذرماه به روز حمل و نقل نامگذاری شد.

وزیر راه و شهرسازی به نمایشگاه راهسازی، راهداری، حمل و نقل و صنایع وابسته اشاره کرد و گفت: این نمایشگاه امروز و در هفته حمل و نقل افتتاح شد و 90 درصدی شرکت‌های حاضر در این نمایشگاه از بخش خصوصی هستند.

آخوندی ادامه داد: در این نمایشگاه برای اولین بار در حوزه روسازی بتنی پروژه‌ای ارائه شد که 100 درصد بتنی در حوزه جاده‌ای است و فعالیت مدرنی محسوب می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی افزود: روسازی بتنی فناوری جدیدی در حوزه جاده‌سازی است و مازاد تولید سیمان کشور از این محل مصرف می‌شود.

آخوندی ادامه داد: در بخش ایمنی راه‌ها 500 دوربین جدید ثبت تخلفات در چند روز آینده افتتاح می‌شود.

وی گفت: این دوربین‌ها مدیریت جاده‌ای را ارتقاء می‌دهد و سبب افزایش ایمنی سیر می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی به سیستم دوربین‌های نظارتی در بخش ریلی اشاره کرد و گفت: برخی پل‌های ریلی قدیمی هستند که ما نسبت به مقاوم‌سازی آنها در برابر زلزله و بارهای محوری کارهای خاصی را انجام دادیم، ضمن آنکه این پل‌ها از طریق‌ دوربین مانیتورینگ دائمی می‌شوند.

وی همچنین اظهارداشت: در بخش آزادراه قزوین-رشت قسمت منجیل-رودبار که به عنوان گلوگاه پروژه بود تلاش شد تا 2 هفته آینده تکمیل و افتتاح شود.

آخوندی همچنین از تکمیل قطعه 4 آزادراه کنارگذر جنوبی تهران از آبیک تا چرمشهر در بهار 95 خبرداد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: در حوزه بندری نیز فردا شب قرارداد 3 هزار میلیارد تومانی با بخش خصوصی در حوزه سرمایه‌گذاری در پس کرانه بنادر به امضاء می‌رسد.

وی همچنین از امضای قرارداد قطع با کمپانی ایرباس در هفته جاری خبرداد و گفت: درباره جزئیات این قرارداد بلافاصله پس از امضاء صحبت خواهیم کرد.

بنابراین گزارش در حاشیه این مراسم از پوستر دومین نمایشگاه راهسازی، راهداری، حمل و نقل و صنایع وابسته که سال آینده در روزهای 26 تا 29 آذر برگزار می‌شود، رونمایی شد.


منبع : صراط

مطالب مرتبط با : خبر وزیر از زمان امضاء قرارداد قطعی با ایرباس
دیدگاه شما در مورد : خبر وزیر از زمان امضاء قرارداد قطعی با ایرباس

خبر وزیر از زمان امضاء قرارداد قطعی با ایرباس تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ