• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 24295 - تاریخ انتشار : دوشنبه 29 آذر 1395 - ساعت: 12:45

چاپ

مهران مدیری، آتش را به نیستان انداخته که محبوب و مغضوب خیلی‌ها شده!


در اینکه گفته‌های جنجالی مهران مدیری در مورد سازش‌کاران در برنامه دورهمی، هدفمند بوده یا اتفاقی، الله اعلم. اما این حرف‌ها، نکته‌ای داشته که بین این همه تأیید و تکذیب‌ها، گُل کرده است.

به گزارش میانخبر، اگر مهران مدیری می‌آمد و صاف صاف به رئیس جمهور یا ظریف، نقدی می‌کرد - که به زعم برخی‌ها، در برنامه‌های قبلی، در لفافه این کار را کرده - شاید این همه سیبل فحش برخی و کانون محبت بعضی دیگر نمی‌شد.

اما مدیری، بجای دیدن نوک دماغش، کمی آنطرف‌تر را دیده. دیده که طبقهٔ حاکمهٔ سازشکار، محصول انتخاب پایگاه اجتماعی سازشکار است.


پایگاه اجتماعی که فقط رفاه دنیا را می‌خواهد و حتی برای رسیدن به این حداقلی هم حاظر به بلندنظری نیست. چه اینکه فقط رفاه دنیا را برای خودش می‌خواهد و این وسط، حتی به فرزندانش همه فکر نمی‌کند که اگر می‌کرد، می‌دانست رفاه دنیایی پایدار هم به سر سوزنی مقاومت نیاز دارد. همانطور که همه قدرت‌های دنیایی این کار را کرده‌اند.


در نتیجه، مدیری برخلاف خیلی‌ها و خیلی وقت‌ها، این دفعه، یک بخش قابل توجهی از جامعه را از لحاظ سیاسی و استراتژیک نقد کرده و فحش‌هایی که می‌خورد بخاطر نقد اجتماعی است. حمایت‌هایی هم که از آن‌سو می‌شود، برای این است که فونداسیون خانه دوست را لرزانده. همانطور که در انتهای بیانیهٔ اخیرش آمده:


«دورهمی» فقط به نقد نقاط تاریک و روشن خصلت‌های انسانی می‌پردازد...


این است ارزش کار فرهنگی اجتماعی که پایگاه‌های اجتماعی را هدف قرار می‌دهد. ای‌کاش بیانیه نویس‌های مثلاً دلسوز مردم و مملکت، ارزش این روش کار کردن را می‌فهمیدند.


منبع : بولتن

مطالب مرتبط با : مهران مدیری، آتش را به نیستان انداخته که محبوب و مغضوب خیلی‌ها شده!
دیدگاه شما در مورد : مهران مدیری، آتش را به نیستان انداخته که محبوب و مغضوب خیلی‌ها شده!

مهران مدیری، آتش را به نیستان انداخته که محبوب و مغضوب خیلی‌ها شده! تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ