• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 24327 - تاریخ انتشار : دوشنبه 29 آذر 1395 - ساعت: 19:50

چاپ
در حال خرید دو چاه آب هستیم/ سرمایه‌گذار باید با مطالعه وارد شود

بخشدار گهرباران در مصاحبه اختصاصی با میانخبر:

در حال خرید دو چاه آب هستیم/ سرمایه‌گذار باید با مطالعه وارد شود


بخشدار گهرباران گفت: سرمایه‌گذاری و توجیه آن مهم است به همین دلیل سرمایه‌گذار باید با مطالعه وارد شود.

به گزارش میانخبر، حنیف سورکی‌آزاد در گفت‌وگو با خبرنگار ما با اشاره به قبول مسئولیت بخشداری گهرباران در سال گذشته، اظهار کرد: در ابتدای ورودم برای بهبود وضعیت بخش اهدافی را مد نظر قرار دادم.

وی افزایش امکانات و توسعه بخشداری از نظر سخت افزاری و منابع انسانی را هدف اول خود بیان کرد و گفت: برای انجام هر کاری نیاز به نیرو داریم و بخشداری یک نهاد حاکمیتی است که به اقتدار نیاز دارید به همین دلیل باید فضایی ایجاد شود که بتوان این اقتدار را حفظ کرد.

بخشدار گهرباران بیان کرد: در ابتدا ساختمان بخشداری را ساختیم و با اضافه کردن نیروی انسانی یکی دیگر از مشکلات را برطرف کردیم.

تعریض جاده گهرباران در شرایط فعلی کار بزرگی بود

سورکی‌آزاد داشتن اطلاعات از روستاها را بسیار مهم دانست و افزود: تصمیم‌گیری درست با اطلاعات درست اتفاق می‌افتد به همین دلیل ضرورت‌ها و مشکلات را در سطح روستاها و بخش رصد کردیم.

وی راه دسترسی را یکی از مشکلاتی که مانع توسعه و اشتغال بخش می‌شود دانست و گفت: برای تعریض جاده به طول 5.5 کیلومتر نزدیک به 6 میلیارد تومان هزینه شد تا حداقل ایمنی تامین شود و این کار در وضعیت فعلی کشور کار بزرگی است.

سورکی‌آزاد با بیان اینکه مشکل شایع روستاهای بخش گهرباران آب شرب است، تاکید کرد: بر خلاف تصور مردم ما آب خود را از نکا نمی‌گیریم بلکه از چاه‌هایی که متعلق به ما است و در شهرستان نکا حفر شده، می‌گیریم.

عضو شورای اداری میاندورود، خاطرنشان کرد: در زمانی که مشکلی در چاه‌ها وجود نداشت 55 لیتر در ثانیه آب استخراج می‌شد و به‌طور میانگین هر فرد در طول روز 300 لیتر آب مصرف می‌کرد که این مقدار دو برابر میانگین مصرف در دنیا است.

در حال خرید دو چاه آب هستیم

وی، اضافه کرد: با بررسی‌های انجام شده مشخص شد بخشی از آب استخراج شده در هشت نقطه شکستگی لوله که مربوط به سه تا پنج سال پیش بود به هدر می‌رفت.

سورکی‌آزاد، خاطرنشان کرد: برای تامین آب مورد نیاز منطقه به‌دنبال افزایش منابع آب رفتیم و در این باره اعتباری برای خرید 2 چاه در منطقه گهرباران از سوی فرماندار اختصاص داده شد که 55 لیتر در ثانیه به ظرفیت ما اضافه می‌کند که این انتقال در حال انجام است.

وی با اشاره به وجود ظرفیت‌های گردشگری در بخش گهرباران، اظهار کرد: با وجود اینکه به گردشگری نگاه ویژه‌ای داریم اما با محدودیت‌هایی مانند جاده و ارتباط مناسب با سواحل شهرستان ساری داریم که در حال پیگیری هستیم تا اشتغال و گردش مالی در منطقه ایجاد شود.

سورکی‌آزاد درباره ساخت و سازهای کنار سواحل، گفت: قانون برای ما مهم است و درباره ساخت و ساز در کنار دریا ضوابط‌ها تعریف شده و در اجرا، وظیفه بخشدار به‌عنوان نهاد نظارتی، تعیین می‌کند چگونه اجرا شود.

سرمایه‌گذار باید با مطالعه وارد شود

بخشدار گهرباران درباره وجود شهرک صنعتی میاندورود در این بخش و وضعیت آن، بیان کرد: مشکلات شهرک‌های صنعتی درون شهرستانی، استانی و ملی است و تنها مربوط به میاندورود نیست.

این مسئول با بیان اینکه سرمایه‌گذار انتظار برگشت سرمایه دارد، یادآور شد: سرمایه‌گذاری و توجیه آن مهم است به همین دلیل سرمایه‌گذار باید با مطالعه وارد شود.

سورکی‌آزاد انتخاب فعالیت برای سرمایه‌گذرای و شناخت بازارهای تولید را مهم بیان کرد و افزود: یکی دیگر از مشکلات بخش صنعتی، نقدینگی است که دولت در این زمینه ورود کرده و وام‌های خوبی به بخش روستایی، مشارکتی و غیرمشارکتی ارائه می‌کند.

بخشدار گهرباران در پایان خاطرنشان کرد: مشکلات شهرک صنعتی میاندورود که مربوط به شهرستان باشد بسیار ناچیز است و اغلب مشکل آنها مشکل اغلب شهرک‌های صنعتی است.دیدگاه شما در مورد : در حال خرید دو چاه آب هستیم/ سرمایه‌گذار باید با مطالعه وارد شود

در حال خرید دو چاه آب هستیم/ سرمایه‌گذار باید با مطالعه وارد شود تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ