• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 24328 - تاریخ انتشار : سه شنبه 30 آذر 1395 - ساعت: 18:34

چاپ
وقف پربارترین آموزه اسلامی و انسانی است/ ثبت 85 وقف جدید در مازندران

مدیرکل اوقاف مازندران:

وقف پربارترین آموزه اسلامی و انسانی است/ ثبت 85 وقف جدید در مازندران


مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: وقف یکی از پربارترین آموزه‌های اسلامی و انسانی بوده که هدف آن خدمت به مردم و نیکوکاری است.

به گزارش میانخبر، حجت‌الاسلام ستار علیزاده بعد از ظهر امروز در آئین تکریم و معارفه رئیس اداره اوقاف و امور خیریه این شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری میاندورود، اظهار کرد: اوقاف در سه حوزه از جمله وقف، بقاع متبرکه و قرآن فعالیت می‌کند.

وی با بیان اینکه وقف یکی از پربارترین آموزه‌های اسلامی و انسانی بوده که هدف آن خدمت به مردم و نیکوکاری است، افزود: از ابتدای امسال تاکنون 84 وقف جدید در مازندران ثبت شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با اعلام اینکه انجام فریضه وقف عزت انسانی را به‌دنبال دارد، بیان کرد: عزت انسان در این خدمت‌رسانی مراعات می‌شود که از آثار و برکات وقف است.

این مسؤول با بیان اینکه در قائم‌شهر موقوفه 600 ساله وجود دارد، اضافه کرد: بعضی از موقوفات در آمل 511 سال، ساری 200 سال و در میاندورود نیز 100 سال قدمت دارند.

علیزاده با بیان اینکه در حوزه موقوفات سه وظیفه اساسی داریم، خاطرنشان کرد: اجرای امینانه نیت واقف، حفظ و حراست از موقوفات و ثبت وقف جدید با نیت روز بسیار حائز اهمیت است.

 
* 70 درصد موقوفات در زمینه عزاداری سیدالشهداست

وی با اعلام اینکه اولویت اصلی کشور در کنار معیشت و حل مشکلات اقتصادی موضوع سلامت است، تصریح کرد: تهیه جهیزیه، علم و پژوهش، محیط زیست، ترویج قرآن کریم، مسائل دینی و... باید بیشتر از گذشته در ایجاد وقف‌های جدید مورد توجه قرار گیرد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران افزود: هر چه فشار دشمن در رأس آن آمریکا بیشتر باشد، گرایش مردم در حوزه دین و قرآن بیشتر می‌شود.

این مسؤول با اشاره به اینکه 70 درصد موقوفات در حوزه عزاداری سیدالشهدا است و به وقف در حوزه شادی ائمه کمتر توجه شده، تصریح کرد: 162 پروژه عمرانی در مازندران با پیشرفت 60 درصدی و با بیش از 40 میلیارد ریال هزینه در حال اجراست که فقط 20 درصد آن را اداره اوقاف متقبل شد و بقیه کمک‌های مردم و خیران بوده است.

علیزاده با بیان اینکه جابه‌جایی‌ها در ادارات طبیعی است، ادامه داد: مدیریت با دست خالی بسیار سخت است و اداره اوقاف و امور خیریه میاندورود در طول این سه سال فعالیت‌های خوبی انجام داده است.

وی با تأکید بر اینکه اوقاف مربوط به همه مردم است، گفت: جوانان باید همیشه پای کار باشند و هر کجا که جوانان حضور فعال داشته در نتیجه رشد جامعه هم بیشتر شد.


 
*لزوم ایجاد وقف‌های جدید متناسب با نیازهای روز جامعه

رئیس جدید اداره اوقاف و امور خیریه میاندورود نیز در این مراسم با بیان اینکه برنامه‌ها برای این شهرستان در حوزه مربوطه در نظر گرفته شد، تصریح کرد: اجرایی کردن وقف جدید با نیازهای روز جامعه، ازدواج و پژوهش باید مورد توجه قرار گیرد و مشکلات در این زمینه را برطرف کنیم به‌شرطی که خدمات به‌روز باشد.

مقداد کلونیان گفت: امیدواریم با همکاری مسؤولان، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه و استفاده از ظرفیت هیأت امنا به بهره‌برداری موقوفات و تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی بپردازیم.مطالب مرتبط با : وقف پربارترین آموزه اسلامی و انسانی است/ ثبت 85 وقف جدید در مازندران
دیدگاه شما در مورد : وقف پربارترین آموزه اسلامی و انسانی است/ ثبت 85 وقف جدید در مازندران

وقف پربارترین آموزه اسلامی و انسانی است/ ثبت 85 وقف جدید در مازندران تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ