• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 24348 - تاریخ انتشار : شنبه 04 دی 1395 - ساعت: 16:45

چاپ
صادرات 20 تن پرتقال از میاندورود به روسیه

توسط بازرگانی احمدزاده؛

صادرات 20 تن پرتقال از میاندورود به روسیه


صادرات 20 تن پرتقال از میاندورود به روسیه توسط بازرگانی احمدزاده در شهر سورک انجام شد.

به گزارش میانخبر، محمداحمدزاده در گفت‌وگو با خبرنگار ما، از ارسال 20 تن پرتقال تامسون به مقصد سنپترزبورگ روسيه خبر داد و گفت: اگر مورد قبول طرف روسی قرار بگیرد یک هفته بعد از آن حدود ٢٠٠تن براساس درخواستشان ارسال خواهم کرد.

وی بیان کرد: در اوایل مهر ماه دو کانتینر به مقدار 40 تن نارنگی نیز صادر کرده بودم که مورد رضایت آنها قرار گرفت.

مدیر شرکت بازرگانی احمدزاده با بیان اینکه یکی از مشکلات ما در صادرات قیمت تمام شده است، خاطرنشان کرد: اگر طبق مصوبه هیات دولت برای حمایت از صادرات به ازای هر کیلو 500 تومان به ما داده شود می‌توان به ادامه کار امیدوار بود در غیر این صورت رقابت با ترکیه در کشور روسیه سخت است.

احمدزاده با اشاره به نظر دولت که از اردیبهشت تا شهریور به ازای هر سه کیلو صادرات می‌توانیم یک کیلو وارد کنیم، تصریح کرد: موافق واردات در کنار صادرات نیستم چون احتمال دارد در زمان برداشت مرکبات کشاورزان توزیع شود که باعث کاهش قیمت مرکبات در داخل و متضرر شدن تولید داخلی می‌شود.

وی متوسط قیمت جهانی برای هر کیلو پرتقال تامسون را 45 سنت بیان کرد و گفت: قیمت پیشنهادی ما به قیمت جهانی نزدیک است و عملا داریم 30 سنت می‌دهیم اما با این همه به‌دلیل اینکه بازرگانان ترکیه‌ای مشوق 25 درصدی و تعرفه گمرکی پایینی دارند با اینکه محصول خود را 65 سنت در روسیه عرضه می‌کنند برای آنها به صرفه است.

رییس هیئت مدیره تعاونی سورتینگ داران مازندران، افزود: هزینه گمرکی و کرایه ما بالااست و برای ارسال محموله با کانتینر از آستارا تا سنپترزبورگ 4 هزار و 300 دلار هزینه کرایه و همچنین همین مقدار هزینه گمرکی دارد.

احمدزاده تاکید کرد: اگر دولت بتواند تعرفه گمرکی را پایین بیاورد می‌توان به صادرات و افزایش آن امیدوار بود.دیدگاه شما در مورد : صادرات 20 تن پرتقال از میاندورود به روسیه

صادرات 20 تن پرتقال از میاندورود به روسیه تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ