• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 24370 - تاریخ انتشار : دوشنبه 06 دی 1395 - ساعت: 10:51

چاپ

یک ماه از حادثه 2 قطار گذشت/ پول هایی که هنوز به مردم پرداخت نشده است!


با وجود گذشت یک ماه از سانحه ریلی سمنان، خریداران بلیط های قطار روز حادثه که به علت لغو حرکت قطارها دچار مشکل شده بودند همچنان پیگیر دریافت پولهای خود هستند.

به گزارش میانخبر، با وجود گذشت یک ماه از وقوع سانحه ریلی هفت خوان سمنان که به کشته و مجروح شدن جمع زیادی از هموطنان منجر شد مبالغ بلیط های خریداری شده مردم برای قطارهایی که به علت مسدود بودن مسیر، حرکت نکرده بودند استرداد نشده است.

در همین رابطه تعدادی از مسافران که اقدام به خرید بلیط برای سفر در روز حادثه نموده بودند با ارسال پیام هایی به دفتر شبکه اطلاع رسانی مرآت خواستار انعکاس و پیگیری این موضوع توسط مرآت شدند.

آقای "مهدی.م" یکی از افرادی است که چند روز قبل از وقوع سانحه قطار، اقدام به خرید چند بلیط از یکی از دفاتر مجاز فروش شهر سمنان کرده است.

وی در این خصوص به خبرنگار مرآت گفت:چند روز قبل از وقوع حادثه ریلی سمنان به همراه سه نفر از دوستانم تصمیم گرفتیم برای زیارت به مشهد برویم. برای تهیه بلیط قطار به یکی از دفاتر فروش رفتم و با پرداخت مبلغی حدود 200 هزار تومان، 4 بلیط برگشت به سمنان تهیه کردم. از آنجا که شنبه باید به سرکار می رفتیم تصمیم گرفتیم عصر جمعه از مشهد برگردیم. بلیط بازگشت ما برای ساعت 15 روز جمعه 5 آذر با شماره قطار 325 بود. متاسفانه وقتی آماده رفتن به ایستگاه راه آهن می شدیم یکی از دوستانم از طریق پیامک مطلع شد شرکت رجا اعلام کرده مسیر مشهد به سمنان به علت این سانحه مسدود شده است.

این شهروند سمنانی ادامه داد: آنطور که اطلاع دارم برخی مسافران حتی مبالغ چند میلیونی برای تهیه بلیط به تعداد بالا پرداخت کرده بودند که این مبالغ نیز هنوز به آنها بازگشت داده نشده است.

درپی دریافت این پیام و چند پیام دیگر، خبرنگار مرآت در تماس با این دفتر فروش، علت عدم پرداخت مبالغ بلیط ها را جویا شد که مسئولان این دفتر اعلام کردند هنوز "شرکت قطارهای مسافربری سفیر" این مبالغ را به ما پرداخت نکرده است با وجود اینکه به ما قول داده بودند در اسرع وقت مبالغ را برای عودت به مسافران به حساب دفتر ما واریز خواهند کرد.

خبرنگار مرآت این موضوع را از مدیر روابط عمومی راه آهن شمال شرق پیگیر شد. مرتضی عرب حجی در پاسخ به این سوال که مبالغ قطارهای لغو شده چه زمانی به خریداران مسترد خواهد شد اظهار کرد: ما نظری نمی توانیم بدهیم. هر پرداختی بر اساس یک قانون صورت می گیرد. این موضوع هم مطابق قانون خرید و فروش بلیط ها انجام خواهد.

عرب حجی با بیان اینکه شرکت های مختلفی اقدام به فروش بلیط قطار می کنند افزود: اگر شرکتی در پرداخت ها تخلف داشته باشد مردم می توانند موضوع را با ارسال شکایتی با ذکر نام شرکت به ما که ناظر بر رفتار این شرکت ها هستیم اطلاع دهند تا آنرا پیگیری کنیم.

شاید اتفاقات اخیر آن ضرب المثل سمنانی را یادآور می شود که می گویند " اصل بلیطه کو هما دست دره" یعنی "مهم بلیط است که دستمان است!"


منبع : دانا

مطالب مرتبط با : یک ماه از حادثه 2 قطار گذشت/ پول هایی که هنوز به مردم پرداخت نشده است!
دیدگاه شما در مورد : یک ماه از حادثه 2 قطار گذشت/ پول هایی که هنوز به مردم پرداخت نشده است!

یک ماه از حادثه 2 قطار گذشت/ پول هایی که هنوز به مردم پرداخت نشده است! تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ