• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 24420 - تاریخ انتشار : سه شنبه 07 دی 1395 - ساعت: 12:01

چاپ

۹ دی ایستگاه پایانی فتنه ۸۸ بود


حسین شریعتمداری ۹ دی ماه را ایستگاه پایانی فتنه ۸۸ دانست و با تاکید بر این که فتنه موضوعی تکرار شدنی است، تصریح کرد: فتنه ۸۸ یک فتنه آمریکایی - اسرائیلی است که اسناد فراوانی برای این عنوان وجود دارد.

به گزارش میانخبر، حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان شامگاه 6 دی در نشستی با موضوع «از فتنه دیروز تا نفوذ امروز» که در دانشگاه امام صادق(ع) برگزار شد با تأکید براین‌که 9 دی ایستگاه پایانی فتنه 88 بود، گفت: درگیری‌ ما با آمریکا ماهوی است و مادامی که با اسلام ناب در حاکمیتی که داریم و آمریکا بر خوی استکباریش تأکید دارد این درگیری ادامه دارد.

وی تصریح کرد: فتنه 88 یک فتنه آمریکایی - اسرائیلی است که اسناد فراوانی برای این عنوان وجود دارد.

مدیرمسئول روزنامه کیهان افزود: فتنه 88 ممکن است به عینه تکرار نشود اما موضوع آن تکرار شدنی است. حضرت علی (ع) در مورد فتنه‌ها می‌فرمایند که فتنه‌ها می‌آیند شبهه ایجاد می‌کنند و وقتی می‌گذرند بصیرت می‌آفرینند.

نماینده مقام معظم رهبری در مؤسسه کیهان با اشاره به این که همه دشمنان آن روز در فتنه 88 و میدان حضور یافته بودند، تصریح کرد: فتنه 88 ریشه‌ای حداقل 10 -15 ساله داشته یعنی دشمن بعد از ناامید شدن از حمله نظامی و عرصه‌های دیگر به فکر این فتنه افتاد. تعداد زیادی از کارشناسان برجسته، سازمان‌های اطلاعاتی غربی از مدت‌ها قبل به ایران تردد پیدا کرده بودند. این ترددها تحت عنوان مأموریت‌های آکادمیک بود.

وی با اشاره به حضور و نقش افرادی از خارج از کشور در فتنه تصریح کرد: یکی از سردمداران کوتای مخملی بعد از مطرح شدن احتمال تقلب در روز 11 ژوئن یعنی یک روز قبل از انتخابات اظهار داشت که فردا در ایران انتخابات نیست بلکه یک انقلاب سبز کلید می‌خورد و تأکید می‌کند ما انتخابات رنگین دیگری در اوکراین و صربستان انجام دادیم و بعد از ایران نوبت به سوریه می‌رسید.

وی با اشاره به این که طرح موضوع تقلب در انتخابات بهانه‌ای برای فتنه‌گری بود،‌ادامه داد: اینکه چه کسی طرح احتمال تقلب را در کشور مطرح کند بسیار مهم بود. این فرد باید فردی با تریبون مطرح باشد تا بتواند بحث تقلب را عنوان کند. اینکه تصمیم آن جلسه را به داخل کشور چه کسی منتقل می‌کند دقیقاً‌ نمی‌دانیم اما دو سه ماه پس از دقیقاً‌ نمی‌دانیم اما دو سه ماه پس از نشست برخی از اعضای سابق سیا در ایران، آقای هاشمی احتمال تقلب را دادند. آقای هاشمی احتمال تقلب را دادند.

مدیرمسئول روزنامه کیهان افزود: فتنه 88 با حضور مردم در 9 دی تمام شد یعنی 9 دی ایستگاه پایانی فتنه 88 بود اما 9 دی پایان همه فتنه‌‌ها نیست زیرا درگیری‌ ما با آمریکا ماهوی است و مادامی که با اسلام ناب در حاکمیتی که داریم و آمریکا بر خوی استکباریش تأکید دارد این درگیری ادامه دارد.

شریتعمداری گفت:‌ اصلی‌ترین نقشه راه دشمن براندازی جمهوری اسلامی است این خط را هم همیشه مستقیم مطرح نمی‌کنند. بلکه در بعضی مواقع با طرح پلکانی جلو می‌برند. طرح پلکانی طرحی است که بعد از چند پله به هدف می‌رسید. حالا که ما این هدف را می‌دانیم باید نگاه‌مان به تمام جوانب باشد. لذا هرجا هر کسی را می‌بینید که با خط استراتژیک آمریکایی‌ها همخوانی دارد باید با احتیاط به او نگاه کنیم. یکی از این راه‌ها نفوذ است.

وی در مورد اینکه چگونه عوامل نفوذ را بشناسیم، خاطرنشان کرد:‌ اول باید بدانیم که نقطه حساس کجاست زمانی که نقطه حساس را پیدا کردیم باید بدانیم تاکتیک حریف برای ورود به این نقطه چیست و پس از ورود چه برنامه‌ای را دنبال می‌کند.

شریتعمداری در مورد حقوق‌های نجومی بیان داشت:‌ وزیر صنعت در روزهای اخیر گفته است که این مسئله مهم نیست و 2 میلیارد چیزی نیست. اصلاً باید بگویم مبلغ حقوق‌های نجومی مطرح نیست. کسانی که حقوق‌های نجومی می‌گیرند لیاقت آن پست را ندارند.

مدیر مسئول روزنامه کیهان در پاسخ به سؤالی مبنی براینکه آیا برجام نفوذ است، دنبال کردن مسیر برجام را خطرناک ارزیابی کرد و اظهار داشت:‌ برجام تقریباً که هیچ، تحقیقاً هیچ نداشته است. بزرگترین دستاورد برجام این بود که نشان داد آمریکایی‌ها قابل اعتماد نیستند. آقایان اصرار دارند برجام را الگویی برای بقیه مباحث به کار گیرند این نگرانی وجود دارد که آقایان ندانسته در یک چرخه فریب دور خودشان بچرخند اگر در حالتی بیفتید که احساس کنید در حال غرق شدند هستید هرچه جلوی دست‌تان بیاورند آن را می‌گیرید طرح آمریکایی‌ها این است.


منبع : فردا

مطالب مرتبط با : ۹ دی ایستگاه پایانی فتنه ۸۸ بود
دیدگاه شما در مورد : ۹ دی ایستگاه پایانی فتنه ۸۸ بود

۹ دی ایستگاه پایانی فتنه ۸۸ بود تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ