• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 24434 - تاریخ انتشار : سه شنبه 07 دی 1395 - ساعت: 12:43

چاپ
بر اثر بارش شدید باران در استرالیا، 7 نفر ناپدید شدند

بر اثر بارش شدید باران در استرالیا، 7 نفر ناپدید شدند


بارش باران های شدید و جاری شدن سیل در منطقه ای در شمال استرالیا باعث ناپدید شدن 7 نفر شد.

به گزارش میانخبر، بارش باران های سیل آسا در اولورو (صخره آیرز) در جنوب قلمرو شمالی استرالیا باعث شد آب از این صخره سرازیر و سیل شدیدی جاری شود. تاکنون 7 نفر شامل یک خانواده 6 نفره و یک گردشگر ژاپنی بر اثر این باران های سیل آسا ناپدید شده اند.

پلیس با استفاده از بالگرد، عملیات جستجو برای یافتن افراد ناپدید شده را آغاز کرده است. بنابر اعلام پلیس، یک خودرو حامل سه نفر -- که یکی از آنها یک گردشگر ژاپنی بود -- نزدیک شهر "آلیس اسپرینگز" در مرکز قلمرو شمالی استرالیا در یک نهر پر از آب فرو رفت. دو نفر از سرنشینان خودرو نجات پیدا کردند؛ اما شخص سوم ناپدید شده است.

مقامات استرالیا "پارک ملی اولورا کاتا جوتا" در آلیس اسپرینگز نزدیک صخره آیرز را بخاطر بارش شدید باران در دو روز گذشته تعطیل کرده اند.

کارشناسان هواشناسی اعلام کردند روز دوشنبه بارش بیش از 232 میلی‌متر باران در شهر "کینتور" در قلمرو شمالی ثبت شده است. این رقم دو برابر رکورد بارش باران در ماه دسامبر سال 2003 (آذر 82) محسوب می شود. صخره اولورو یکی از مقاصد اصلی گردشگران در استرالیا محسوب می شود. هر ساله حدود 300 هزار گردشگر از این مکان بازدید می کنند.


منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مرتبط با : بر اثر بارش شدید باران در استرالیا، 7 نفر ناپدید شدند
دیدگاه شما در مورد : بر اثر بارش شدید باران در استرالیا، 7 نفر ناپدید شدند

بر اثر بارش شدید باران در استرالیا، 7 نفر ناپدید شدند تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ