• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 24437 - تاریخ انتشار : سه شنبه 07 دی 1395 - ساعت: 12:57

چاپ

یک باب مغازه در خیابان علمیه نکا در آتش سوخت/ بازهم پیشتازی مردم و حضور به موقع در صحنه+تصاویر و جزئیات


ساعتی پیش یک باب مغازه در خیابان علمیه نکا پس از وقوع انفجاری ناگهانی به شدت در آتش سوخت اما آتش با تلاش آتش نشانان خاموش شد.

به گزارش میانخبر، حدود ساعت 21 امشب(دوشنبه) صدای انفجاری ناگهانی از ابتدای کوچه آیت‌الله صادقی گلوردی خیابان علمیه سبب جلب توجه و حتی وحشت مردم اطراف و افزایش سریع جمعیت کنجکاو در محل حادثه شد.

این انفجار باتوجه به محتویات درون مغازه که مرکز فروش وسایل تزئینات اتومبیل و مملو از وسایل قابل احتراق و پلاستیکی بوده است، منجر به آتش سوزی شدید در درون مغازه شد به گونه‌ای که زبانه‌های دود و آتش از اطراف کرکره‌های درب مغازه شعله کشیده و به بیرون می‌زد.

با اطلاع حادثه به مرکز آتش‌نشانی نکا، پس از دقایقی تیم مأموران اطفای حریق این مرکز همراه با یک دستگاه کامیون مخصوص در محل حادثه حاضر شده و به خاموش کردن آتش مشغول شدند اما شدت آتش‌سوزی و وسایل موجود در آن روند کار را به کندی پیش می‌برد.

اما پس از تلاش بی‌وقفه آتش‌نشانان و کمک مردمی که از منازل و مغازه‌های اطراف کپسول‌های آتش‌نشانی خود را برای کمک آورده بودند از میزان آتش کاسته شد و می‌رفت تا به صورت کامل آتش خاموش شود که اتفاق همیشگی در چنین مواقعی دوباره روی داد و آن هم تمام شدن آب مخزن خودروی آتش‌نشانی بود.

 

 باوجود حرکت سریع کامیون آتش‌نشانی برای پر کردن مجدد مخزن و بازگشت به محل حادثه و حضور خودروهای دوم سوم پس از دقایقی، اما فاصله زمانی ترک خودروی اول و رسیدن دو خودروی بعدی چند دقیقه به طول انجامید که همین زمان کافی بود تا مجدداً آتش زبانه کشیده و تلاش آتش‌نشانان را به حاشیه ببرد.

در هر صورت با حضور چهار خودرو متشکل از مراکز آتش‌نشانی نکا و سورک آتش به طور کامل خاموش شد اما نه تنها مغازه به طور کامل در آتش سوخت و با خسارت 100 درصدی مواجه شد بلکه دود ناشی از آتش واحدهای مسکونی دو طبقه بالای مغازه را بی‌نصیب نگذاشت و منجر به سیاه شدن نمای ساختمان و نفوذ دود سیاه و حرارت به داخل ساختمان‌های طبقات بالا شد که اگر اطفای حریق بیشتر به طول می‌انجامید احتمال سرایت آتش به واحدهای بالا و وقوع اتفاقی ناگوار وجود داشت.

در این حادثه مأموران اداره برق نیز در کنار سایر مسئولان و مأموران آتش‌نشانی به انجام وظیفه پرداخته و تلاش بی‌وقفه‌ای را از خود برای قطع برق و جلوگیری از برق گرفتگی، اتصال برق و آتش‌سوزی‌های بعدی نشان دادند.

 

البته باوجود حضور مأموران انتظامی و راهور در محل حادثه و مدیریت ترافیک و نظم آن، نکات قابل توجه همیشگی در چنین حوادثی در این رویداد نیز رخ داد تا نحوه مدیریت بحران در شهرستان بازهم به چالش کشیده شود چراکه نوع مدیریت یک اتفاق نه چندان بزرگ و به طول انجامیدن یک ساعته خاموش شدن آتش یک باب مغازه سبب خسارت و حواشی بعد از آن شد.

مردم حاضر در صحنه به شدت نسبت به عدم تجهیز مناسب و کافی مرکز آتش‌سوزی نکا برای حوادث گونانگون منتقد بوده و خواستار توجه بیشتر مسئولان امر به این موضوع شدند و این درحالی است که باتوجه به وقوع این حپحادثه در شب، نور کافی برای انجام فعالیت مناسب دست‌اندرکاران وجود نداشت که سبب کاهش کیفیت و سرعت عمل در برخورد با این حادثه شد که در تصاویر کاملا مشهود است.

البته همراهی و همکاری مردم در صحنه حادثه با مأموران انتظامی، پلیس راهور و تنگ نکردن عرصه برای مأموران زحمتکش آتش‌نشانی به یقین می‌تواند به مدیریت بهتر حادثه و خاموش شدن سریعتر آتش کمک شایانی کند.

 

در این حادثه خسارت جانی و صدمه به هیچکس وارد نشد اما امید است با همکاری بیشتر مردم و مدیریت بهتر همراه با حضور سریعتر مسئولان در محل حادثه منجر دست‌یابی به نتایج بهتری در این زمینه شود.


منبع : پیک نکا

مطالب مرتبط با : یک باب مغازه در خیابان علمیه نکا در آتش سوخت/ بازهم پیشتازی مردم و حضور به موقع در صحنه+تصاویر و جزئیات
دیدگاه شما در مورد : یک باب مغازه در خیابان علمیه نکا در آتش سوخت/ بازهم پیشتازی مردم و حضور به موقع در صحنه+تصاویر و جزئیات

یک باب مغازه در خیابان علمیه نکا در آتش سوخت/ بازهم پیشتازی مردم و حضور به موقع در صحنه+تصاویر و جزئیات تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ