• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 24441 - تاریخ انتشار : سه شنبه 07 دی 1395 - ساعت: 13:03

چاپ

بیش از چهار میلیون قطعه جوجه‌ریزی در مرغداری‌های نکا انجام شد


بنابر اعلام مدیر جهاد کشاورزی نکا از ابتدای سال 95 تا پایان پاییز بیش از چهار میلیون قطعه جوجه‌ریزی در مرغداری‌های شهرستان انجام شده است.

به گزارش میانخبر، علی طاهری با اشاره به روند تولید مرغ گوشتی در نکا، اظهار کرد: از ابتدای سال 95 تاکنون چهار میلیون و 106 هزار قطعه جوجه در سالن‌های مرغداری شهرستان جوجه‌ریزی شده است.

وی افزود: تولید گوشت حاصل از این میزان جوجه‌ریزی بیش از 9 هزار و 750 تن گوشت سفید برآورد شده است که به منظور امنیت غذایی مردم در سالن‌های مربوطه انجام شده و به مصرف‌کنندگان عرضه می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی نکا با بیان شمول 98 درصدی مرغداری‌های شهرستان در این طرح، خاطرنشان کرد: این تعداد جوجه‌ریزی در 178 واحد مرغداری گوشتی از کل 182 واحد موجود در نکا صورت گرفته است.

پیش از این بنابر اعلام طاهری در شهریورماه امسال سهم شهرستان در 6 ماه نخست امسال دو میلیون و 520 هزار قطعه جوجه‌ریزی بوده است که رشد حدود دو برابری طی سه ماه سوم سال را نشان می‌دهد.

البته باوجود فراگیر شدن آنفلوآنزای پرندگان دز سطح مازندران و هشدارهای جدی مسئولان دامپزشکی استان، حفظ سلامت محصولات و افزایش اعتماد مردم به محصولات طیور نیازمند تدابیر و مدیریت مناسب مسئولان جهاد کشاورزی در کنار سایر دستگاه‌ها در این زمینه است.

 


منبع : پیک نکا

مطالب مرتبط با : بیش از چهار میلیون قطعه جوجه‌ریزی در مرغداری‌های نکا انجام شد
دیدگاه شما در مورد : بیش از چهار میلیون قطعه جوجه‌ریزی در مرغداری‌های نکا انجام شد

بیش از چهار میلیون قطعه جوجه‌ریزی در مرغداری‌های نکا انجام شد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ