• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 24471 - تاریخ انتشار : سه شنبه 07 دی 1395 - ساعت: 13:52

چاپ

بدهکاری انگلیس به اتحادیه اروپا


روزنامه انگلیسی اکسپرس نوشت: انگلیس یک تریلیون و یکصد میلیارد پوند به اتحادیه اروپا بدهکار است.

به گزارش میانخبر، انگلیس در حالی که هنوز عضو اتحادیه اروپاست، با بدهی یک تریلیون و یکصد میلیارد پوندی به این اتحادیه مواجه شده است.

در حالی که نگرانی ها در ارتباط با یک بحران مالی قابل توجه در منطقه یورو افزایش یافته است، انتشار گزارش موسسه مطالعاتی گلوبال بریتین نشان دهنده این است که چرا دولت انگلیس باید روند خروج سریع از اتحادیه اروپا را تضمین کند.

اگر یک بحران شدید مالی در منطقه یورو اتفاق بیفتد، از انگلیس خواسته خواهد شد لایحه ای را تصویب کند که سبب خواهد شد تعهدات مالی اش دو برابر شود.

گزارش این موسسه مطالعاتی چند روز پس از آن منتشر شد که دولت ایتالیا مجوز کمک مالی هفده میلیارد پوندی را برای مونته دی پاشی دی سیه نا Monte dei Paschi di Siena قدیمی ترین بانک جهان، سومین بانک بزرگ این کشور صادر کرد .

این اقدام پس از آن صورت گرفت که این بانک نتوانست بدهی چهار میلیارد و دویست و شصت میلیون پوندی خود را به بازارهای جهانی پرداخت کند تا از فروپاشی رهایی یابد.

تشدید نگرانی ها درباره فروپاشی نظام بانکی در ایتالیا که دویست و پنجاه و شش میلیارد پوند بدهی دارد، در حال ایجاد یک بحران در منطقه یورو است که می تواند سبب ایجاد فاجعه اقتصادی جهانی بزرگتر از بحران مالی سال 2008 شود.

یافته های این گزارش مورد تأیید جیم ملون بزرگترین سرمایه گذار انگلیس قرار گرفته است که درباره احتمال وقوع یک بحران طی دوره برگزاری همه پرسی هشدار داد.

این کاملا درست است ما همچنان در اتحادیه اروپا قرار داریم، با بدهی بیش از یک تریلیون دلاری مواجه هستیم.

رهبران اتحادیه اروپا از این موضوع اطلاع دارند و به همین دلیل، درباره خروج ما از اتحادیه اروپا سخت گیری می کنند زیرا ما دومین کمک کننده بزرگ به آنها هستیم. کمک مالی ایتالیا نشان می دهد احتمال وقوع یک بحران مالی در منطقه یورو یک احتمال واقعی است.

اگر ایتالیا و منطقه یورو با ناکامی مواجه شوند، انگلیس به عنوان دومین کمک کننده بزرگ اتحادیه اروپا، بر اساس توافق انجام شده طی معاهده لیسبون، مجبور به انجام اقداماتی خواهد شد.

این روند شامل کمک ششصد و سی و شش میلیارد پوندی به بودجه اتحادیه اروپا، سیصد و هفتاد و شش میلیارد پوند برای پرداخت بدهی های اتحادیه اروپا، سی و سه میلیارد و چهارصد میلیون پوندی برای تأمین مالی بانک سرمایه گذاری اروپا و کمک یک میلیارد و سیصد میلیون پوندی به بانک مرکزی اروپا می شود.

تا زمانی که ما در داخل اتحادیه اروپا باقی بمانیم، انگلیس بدهی نزدیک به یک تریلیون و یکصد میلیارد پوندی به اتحادیه اروپا دارد و همچنین مسئولیت دارد برای تأمین بودجه اتحادیه اروپا و وام های آن کمک کند.

ما همچنین از سهامداران بانک مرکزی اروپا و بانک سرمایه گذاری اروپا هستیم.

خبر خوب این است که زمانی که ما از معاهده کارکرد اتحادیه اروپا خارج شویم، همه تعهداتمان در ارتباط با بودجه و بدهی های اتحادیه اروپا از بین می رود.

ما دیگر تعهد نداریم سهامدار بانک مرکزی اروپا و بانک سرمایه گذاری اروپا باشیم.

حیاتی است ما به طور کامل از اتحادیه اروپا خارج شویم.

برایان مونتیت مدیر موسسه گلوبال بریتین گفت:‌ «حقیقت این است که با وجود تضمین های دیوید کامرون و جرج آزبورن مبنی بر این که انگلیس دیگر مسئولیتی در قبال بدهی های یونان یا دیگر مسائل مالی اتحادیه اروپا ندارد، ما همچنان متعهد هستیم.»


منبع : دانا

مطالب مرتبط با : بدهکاری انگلیس به اتحادیه اروپا
دیدگاه شما در مورد : بدهکاری انگلیس به اتحادیه اروپا

بدهکاری انگلیس به اتحادیه اروپا تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ