• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 24482 - تاریخ انتشار : سه شنبه 07 دی 1395 - ساعت: 14:42

چاپ

افزایش 31 سانتیمتری آب دریاچه ارومیه


دبیر استانی دفتر ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت: تراز آبی دریاچه ارومیه امسال نسبت به تاریخ مشابه سال گذشته 31 سانتی‌متر افزایش نشان می‌دهد.

به گزارش میانخبر، فرهاد سرخوش امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه با اشاره به تراز آبی دریاچه ارومیه، اظهار داشت: تراز دریاچه ارومیه در پنجم دی ماه امسال یک هزار و 270.54 سانتی‌متر گزارش شده است.

وی با اشاره به تراز آبی دریاچه ارومیه در مدت زمان مشابه سال گذشته، یادآور شد: تراز آبی دریاچه ارومیه در مدت زمان مشابه سال گذشته یک هزار و 270.23 سانتی‌متر گزارش شده است.

دبیر استانی دفتر ستاد احیای دریاچه ارومیه با بیان اینکه تراز آبی دریاچه ارومیه در ابتدای سال زراعی جاری یک هزار و 270.54 سانتی‌متر بود، یادآور شد: تراز آبی دریاچه ارومیه نسبت به ابتدای سال آبی امسال تغییری نیافته است.

این مسؤول با بیان اینکه سال زراعی گذشته نیز تراز آبی دریاچه ارومیه یک هزار و 270.08 سانتی‌متر بود، یادآور شد: وضعیت تراز آبی دریاچه ارومیه طی سال جاری نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته بهبود یافته است.

سرخوش تراز اکولوژیک دریاچه ارومیه را مورد اشاره قرار داد و اذعان داشت: تراز اکولوژیک دریاچه ارومیه یک هزار و 274.10 میلی‌متر است که برای رسیدن به این وضعیت، علاوه بر اینکه باید میزان بارش افزایش یابد باید اقدامات جدی نیز برای احیای دریاچه ارومیه انجام دهیم.

دبیر استانی دفتر ستاد احیای دریاچه ارومیه با بیان اینکه ستاد احیای دریاچه ارومیه از تمام توان خود در راستای احیای این دریاچه بهره می‌گیرد، ادامه داد: در این راستا نیازمند همکاری مردم و سایر دستگاه‌های اجرایی نیز هستیم.

این مسؤول خاطرنشان کرد: تراز آبی دریاچه ارومیه امسال نسبت به تاریخ مشابه سال گذشته ٣١ سانتی‌متر افزایش نشان می‌دهد.


منبع : دانا

مطالب مرتبط با : افزایش 31 سانتیمتری آب دریاچه ارومیه
دیدگاه شما در مورد : افزایش 31 سانتیمتری آب دریاچه ارومیه

افزایش 31 سانتیمتری آب دریاچه ارومیه تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ