• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 24524 - تاریخ انتشار : سه شنبه 07 دی 1395 - ساعت: 21:55

چاپ

بخشودگی 100 درصدی جرائم مالیاتی پیمانکاران


رئیس کل سازمان امور مالیاتی گفت: کسانی که بابت بخش پیمانکاری بدهی دارند و جریمه شدند چنانچه تا پایان سال جاری بدهی خود را پرداخت کنند 100درصد جرائم مالیاتی آنها بخشیده می شود.

به گزارش میانخبر، سید کامل تقوی‌نژاد ظهر امروز در جلسه شورای گفت‌وگوی بخش خصوصی و دولت با اشاره به قابلیت‌های استان خوزستان در بعد معنوی و مادی اظهار کرد: ممکن است در این جلسات مشکلات بخش خصوصی یا متولیان بخش تولید به صورت آنی حل نشود اما به طور حتم تمام مواردی که در این جلسات مطرح می‌شود در تنظیم قوانین و یا اجرای مقررات مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه مالیات یک حق است تصریح کرد: میزان پرداخت مالیات بسته به کارآمدی قوانین و فرایندی‌هایی است که در کار مطرح می‌شوند.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی تاکید کرد: کسانی که از دانش و همکاری‌های اجتماعی بیشتری برخوردارند در وضع امور مالیاتی موفق‌تر هستند.

تقوی‌نژاد یادآور شد: پرداخت مالیات از حقوق دولت و به نوعی بیت المال است بنابراین باید به پرداخت حق الناس توجه داشته باشیم.

وی با بیان اینکه مالیات حق است اما عدالت مالیاتی اجرا نمی‌شود گفت: در پرداخت مالیات‌ها نوعی تناقض و مشکلاتی به وجود آمد که سهولت مالیات در آن به سختی و زمختی منجر شد.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور تاکید کرد: چنانچه بخواهیم زمختی در پرداخت مالیات داشته باشیم هم لطافت این مقوله از بین خواهد رفت و هم ارتباط بین مردم و مدیران مالیاتی ضعیف می‌شود.

وی با بیان اینکه دنیا با مالیات اداره می‌شود متذکر شد: نرخ پرداخت مالیات در کشور ما متفاوت است و بر اساس شرایط اقتصادی است.

تقوی‌نژاد با اشاره به سهم پایین مالیات در تولید ناخالص ملی گفت: نرخ مالیات در تولید ناخالص ملی 7درصد است این در حالی است که کشور‌های همسایه 15 تا 20 درصد تولید ناخالص ملی آن‌ها از مالیات است.

وی با بیان اینکه نرخ مالیات بر اساس تصمیمات قانون گذار و سیاست گذار اقتصادی است گفت: نرخ‌های مالیاتی نرخ‌های آزاد دهنده‌ای نیست و در این دولت تلاش شد نرخ مالیات مهار شود.

تقوی‌نژاد تصریح کرد: اگر قرار است امورات مملکت و اعتبارات عمرانی از طریق مالیات حل شود آیا با این شرایط اقتصادی امکان دارند.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به گفته معاون خود مبنی بر اینکه استان خوزستان رتبه اول را در پرداخت مالیات در کشور کسب کرده است عنوان کرد: در سال جاری استان خوزستان به میزان 78 درصد مالیات پرداخت کرده است و تا رسیدن به 100درصد هنوز فاصله دارد که بتواند رتبه اول را کسب کند.

تقوی‌نژاد ادامه داد: دلیل اینکه استان خوزستان نتوانست به 100درصد پرداخت برسد وجود بنگاه‌های اقتصادی در استان است.

وی خاطرنشان کرد: تنها 4درصد پرداخت مالیات در کشور مربوط به مالیات اصناف و مشاغل آزاد است.

تقوی‌نژاد تاکید کرد: در استان خوزستان نمایندگان بخش خصوصی باید نمایندگان واقعی تولید کنندگان در سازمان مالیاتی باشند.

وی با اشاره به افزایش 10 درصد برگ‌های قطعی صادر شده برای مؤدیان گفت: بیش از 100 هزار اوراق قطعی ابلاغ شده است که این آمار در سال جاری به بیش از یک میلیون رسیده است.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه درست است قانون برای کسانی که از پرداخت مالیات تخطی می‌کنند جرائمی را در نظر گرفته است، افزود: حتی اگر شخص شامل ماده 181 شده است (یعنی کسانی که مالیات پرداخت نکرده‌اند) حق نداریم به آن شخص بی‌احترامی کنیم.

وی از بخشودگی 100 جرائم پیمانکاران خبر داد و افزود: کسانی که بابت بخش پیمانکاری بدهی دارند و جریمه شدند چنانچه تا پایان سال جاری بدهی خود را پرداخت کنند 100درصد جرائم مالیاتی آن‌ها بخشیده می‌شود.


منبع : دانا

مطالب مرتبط با : بخشودگی 100 درصدی جرائم مالیاتی پیمانکاران
دیدگاه شما در مورد : بخشودگی 100 درصدی جرائم مالیاتی پیمانکاران

بخشودگی 100 درصدی جرائم مالیاتی پیمانکاران تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ