• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 24531 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 08 دی 1395 - ساعت: 12:19

چاپ

اعزام 3500 مبلّغ به اردوهای راهیان نور


رئیس سازمان بسیج طلاب کشور گفت: تاکنون بیش از 3500 مبلّغ به اردو های راهیان نور اعزام شده اند تا معارف دینی و برکات طلایی دوران دفاع مقدس را به دانش آموزان منتقل کنند .

به گزارش میانخبر، حجت‌الاسلام والمسلمین محمود محمدی شاهرودی اظهار کرد: امیدوارم مسیری که دانش آموزان حرکت می کنند در مسیر شهدا باشد. راهیان نور یک کار عظیم فرهنگی در کشور است و همه بخش های جامعه در این اردوها دخیل هستند .وی افزود: بخشی از اردوهای راهیان نور مربوط به دانش آموزان است و با توجه به هماهنگی های به عمل آمده بین سازمان بسیج مستضعفین و وزارت آموزش و پرورش به لطف خداوند هر روز حضور دانش آموزان در مناطق عملیاتی دفاع مقدس که یادآور اخلاص، ایثارگری ، دفاع از میهن و ارزش ها است بیشتر می شود .


رئیس سازمان بسیج طلاب کشور گفت: رسالت ما در بسیج طلاب اعزام مبلّغان همراه کاروان راهیان نور است و دقت کردیم تا از طلاب جوان برای این امر استفاده کنیم تا سنخیتی بین سن دانش آموزان و طلاب وجود داشته باشد و الویت اول ما استفاده از طلاب و روحانیون شاغل در آموزش و پرورش است .


وی تصریح کرد: جمع کثیری از روحانیون را داریم که با آموزش و پرورش همکاری می کنند و شعار ما در اعزام مبلّغ از مدرسه تا مدرسه است یعنی روحانیون در این اردو از مدرسه با دانش آموزان همراه می شوند و معارف دینی ،معارف انقلاب اسلامی و برکات طلایی دوران دفاع مقدس به دانش آموزان منتقل می شود تا دانش آموزان در یادمان ها و زیارتگاه ها قرار می گیرند و پس از بازگشت آنها نیز این انتقال معارف ادامه دارد و دانش آموز را رها نمی کنند زیرا دانش آموزان با حضور در این اردوها یک تحول فکری در آنها ایجاد می شود .


حجت الاسلام والمسلمین محمدی شاهرودی گفت: روحانیونی هم که از خارج سیستم آموزش و پرورش انتخاب می شوند آموزش های لازم را برای برخورد با دانش آموزان و نکاتی که باید برای آنها گفته شود دیده اند .


وی ادامه داد : با همکاری آموزش و پرورش کتابی با عنوان "معراج های خاکی 1" تالیف شده است که پیرذامون راهیان نور دانش آموزی است و در آموزش های یک روزه ای که برای طلاب داریم کتاب را به آنها می دهیم و آنها نیز ماموریت دارند که محتوای این کتاب را به دانش آموزان منتقل کنند .


رئیس سازمان بسیج طلاب کشور گفت : تاکنون بیش از 3500 مبلغ راهیان نور دانش آموزی و مناطق راهیان نور اعزام کرده ایم.


منبع : دانا

مطالب مرتبط با : اعزام 3500 مبلّغ به اردوهای راهیان نور
دیدگاه شما در مورد : اعزام 3500 مبلّغ به اردوهای راهیان نور

اعزام 3500 مبلّغ به اردوهای راهیان نور تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ