• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 24553 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 08 دی 1395 - ساعت: 15:04

چاپ

آقای ظریف، اصول سیاست خارجه را به اصول سیاست خارجه امام بازگردانید


بسیج دانشجویی دانشگاه زنجان در نامه سرگشاده ای به وزیر امور خارجه تاکید کرد: آقای ظریف، اصول سیاست خارجه را به اصول سیاست خارجه امام بازگردانید.

به گزارش میانخبر، بسیج دانشجویی دانشگاه زنجان نامه سرگشاده ای خطاب به وزیر امورخارجه کشور منتشر کرد.

متن نامه به شرح ذیل است:

بسمه تعالی
وزیر محترم امور خارجه
جناب آقای دکتر محمد جواد ظریف

امروز چهارم دی ماه سال یک هزار و سیصد و نود وپنج با اندوهی سرشار از سی امین سالروز عملیات کربلای چهار ، از شهر غواصان دریا دل با شما سخن می گوییم. امروز درد دلمان دوباره تازه شد دوباره به یاد شش هزار شهید اروند با خیانت آمریکایی ها خاطراتمان دوباره زنده شد.

بیش از سه سال پیش زمانی که بر مسند دیپلماسی جمهوری اسلامی تکیه زدید و بعد از سال ها سکان مذاکرات را از شورای عالی امنیت ملی پس گرفتید. بزرگان از روی دلسوزی پیش آمده و تجربیات قبلی اعتماد به آمریکا را با شما مرور کردند. گفتند آمریکا غیر قابل اعتماد، جاه طلب و دروغگوست ، سابقه ی اعتماد به بوش پدر را از یادآوری کردند، خاطرات زمان مذاکرات آقای هاشمی که قبلا به سمت آن ها دست دراز کرده و آن ها با نیشخند ار کنار ما گذشتند را مسئولین نظام برای شما شرح دادند ، گفتند هنوز داغ کشته شدگان پرواز شماره 655 که از روی ناو آمریکایی وینسس هدف موشک قرار گرفت فراموش نشده و نمک مدال افتخار بر روی دلمان سنگینی میکند، نشنیده گرفتید.

از زمان جنگ ، از طبس گفتند. از دولت مصدق گفتیم که مگر دولتی ملی و قانونی نبود ؟ مگر او نگفت اشتباه کردم ، نباید به آمریکا اعتماد می کردم ، شما پیش نروید.

جناب آقای وزیر
امروز که دوسال از عمر یک ملت هشتاد میلیونی را صرفا متوقف به مذاکره! کردید و بعد از آن به اذعان سازمان های بین المللی تمام اقدامات لازم ، چه پر کردن قلب راکتور با سیمان و چه خروج اورانیوم ها از کشور را عملیاتی کردید. امروز که با اصرار به مذاکره و اجازه ی رهبری و مردم فرصت پیدا کردید تجربه ای از اعتماد ناپذیری آمریکا را به تاریخ معاصر کشورمان اضافه کنید ، تحریم های بانکی هنوز باقی مانده و چرخ اقتصاد کشور نمی چرخد. آقای دکتر تلاش ها و زحمات شما و تیم مذاکره کننده هم در اذهان ملت مغفول نیست، یقینا سختی های زیادی متحمل شدید تا برجام به سرانجام برسد اما جناب ظریف ای کاش یک نفر ، فقط یک نفر از نود و نه سناتوری که در سنا بودند به پاس قدم زدن عاشقانه ی شما در خیابان های ژنو به تمدید داماتو رای نمیداد و یا اوباما بر پای صحبت های وزیرش می ایستاد تا ذره امیدوار باشید ولی افسوس...

ریاست محترم تیم مذاکره کننده هسته ای
امروز که با درس نگرفتن از تاریخ و به تجربه ی خودتان در پیشگاه نمایندگان مجلس شورای اسلامی گفتید "اشتباه کردم" جا دارد در پیشگاه ملت هم به اشتباه خود درباره ی اعتماد به آمریکا اعتراف کنید، اصول سیاست خارجه را به اصول سیاست خارجه امام بازگردانید و از مردم برای این اعتماد به شیطان با آن همه پیشینه ، دغدغه و دلواپسی پوزش بطلبید و جوابگو باشید.


منبع : دانا

مطالب مرتبط با : آقای ظریف، اصول سیاست خارجه را به اصول سیاست خارجه امام بازگردانید
دیدگاه شما در مورد : آقای ظریف، اصول سیاست خارجه را به اصول سیاست خارجه امام بازگردانید

آقای ظریف، اصول سیاست خارجه را به اصول سیاست خارجه امام بازگردانید تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ