• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 24579 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 08 دی 1395 - ساعت: 16:44

چاپ

مقدمات اربعین 96 کلید خورد


دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی(ع) از آغاز برنامه‌ریزی برای اربعین سال ۹۶ خبر داد و گفت: نخستین جلسه با محوریت تدوین سیاستها و برنامه‌ها با حضور سفیر عراق برگزار شد.

به گزارش میانخبر، دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی(ع) از آغاز برنامه‌ریزی برای اربعین سال ۹۶ خبر داد و گفت: نخستین جلسه با محوریت تدوین سیاستها و برنامه‌ها با حضور سفیر عراق برگزار شد.

مجید آقابابایی روز چهارشنبه در نشست هم‌اندیشی دبیرخانه ستاد مرکزی اربعین حسینی(ع) با اصحاب رسانه اظهار کرد: نخستین جلسه ستاد مرکزی اربعین حسینی سال 96 روز گذشته با محوریت تدوین سیاستها و برنامه‌ها برای زائران با حضور سفیر عراق در ایران برگزار شد.

وی ادامه داد: یک شورای راهبردی به‌عنوان اتاق فکر اربعین در ستاد مرکزی اربعین حسینی تشکیل شده تا کار ساماندهی زائران را برای سال آینده انجام دهد و در این رابطه نیز تمامی نقاط ضعف و قوت بررسی می‌شود.

دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با ابراز "امسال شاهد استقبال بسیار مناسب زائران ایرانی در مراسم اربعین بودیم"، خاطرنشان کرد: امسال حدود دو میلیون و 400 هزار نفر زائر ایرانی و اتباع خارجی مقیم ایران در مراسم اربعین شرکت کردند که نشاندهنده افزایش 25 درصدی تعداد زوار نسبت به سال گذشته است.

آقابابایی درباره نحوه خدمات رسانی نیز عنوان کرد: خدمات انجام شده برای مراسم اربعین سال 95 نسبت به سال گذشته حدود سه برابر افزایش داشت و شاهد گسترش زیرساختها هم بودیم.

وی ادامه داد: امسال بیش از 888 موکب از سوی مردم ایران راه‌اندازی شد و در بحث حمل و نقل نیز حدود 31 هزار خودرو پیش‌بینی کردیم که عملکرد مناسبی داشتند.

دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی درباره بیمه زائران اربعین حسینی اظهار کرد: وقتی انفجارات سامرا و حله اتفاق افتاد، دیدیم بیمه یکی از نیازهای جدی محسوب می‌شود؛ بنابراین در سال آینده توجه بیشتری به این موضوع خواهیم داشت.

آقابابایی به انفجارهای تروریستی سامرا و حله اشاره کرد و گفت: در انفجار سامرا هشت زائر ایرانی و در انفجار حله 61 زائر ایرانی شهید شدند که 6 جسد مربوط به حادثه حله هنوز شناسایی نشده است.

وی ادامه داد: حدود 70 درصد زائران امسال مراسم اربعین حسینی بیمه بودند و 30 درصد آنها نیز بیمه نبودند که این مهم در سال آینده بیشتر لحاظ خواهد شد.

دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی عنوان کرد: در برگزاری مراسم اربعین سال 94 نزدیک به 159 نقطه ضعف شناسایی شد که رفع این نقاط ضعف در سال 95 مدنظر واقع شد و 75 درصد آنها را برطرف کردیم.

آقابابایی تأکید کرد: نقاط ضعف، قوت، تهدید و فرصت راهپیمایی اربعین حسینی امسال شناسایی می‌شود و برنامه‌ریزیهای لازم مبنی بر رفع اشکالات برای سال آینده از هم‌اکنون انجام می‌‌پذیرد.


منبع : بلاغ

دیدگاه شما در مورد : مقدمات اربعین 96 کلید خورد

مقدمات اربعین 96 کلید خورد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ