• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 24597 - تاریخ انتشار : دوشنبه 13 دی 1395 - ساعت: 11:32

چاپ

ورشکستگی بیش از 60 درصد خرازی‌ها


رئیس اتحادیه خرازان نوشهر، گفت: شرایط حاکم بر بازار باعث شده 60تا70درصد تولیدی‌ها ورشکست و افراد از شغل خود برکنار شوند.

به گزارش میانخبر، یزدان حسن پور رئیس اتحادیه خرازان نوشهر در گفتگو با خبرنگار رازق، رکود را اهرم فشار بر زندگی مردم عنوان کرد و گفت: رکود حاکم بر بازار مختص شغل خاصی نیست و بصورت زنجیروار از راننده تاکسی گرفته تا متصدی بانک را درگیر کرده است.

وی ادامه داد: شرایط حاکم بر بازار باعث شده 60تا70درصد تولیدی ها ورشکست و افراد از شغل خود برکنار شوند.

رئیس اتحادیه خرازان نوشهر رکود را عامل زیر بار نزول رفتن مردم دانست و گفت: افراد پول نقد در دست ندارند و مجبور به کشیدن چک میشوند و برای پاس کردن چک و بدهی خود متوسل به بانک ها یا افراد نزول خوار که باهم فرقی هم ندارند می شوند و این باعث می شود بدهی روی بدهی بیاورند.

حسن پور با اشاره به نوسان صعودی قیمت اجناس، گفت: قیمت دلار بر روی کالاهای وارداتی و داخلی تاثیر گذاشته و این افزایش قیمت حدود 2هفته ای است که از برگه A4آغاز شده است.

وی در ادامه این مطلب تصریح کرد: برای سفارش و خرید کالا زنگ که میزنیم یا جواب درست نمی دهند یا سفارشی قبول نمی کنند و منتظرند اجناس گران تر شود.

رئیس اتحادیه خرازان نوشهر گفت: این گونه سواستفاده گری ها باعث تشدید در افزایش قیمت ها و فشار بر زندگی مردم می شود.

حسن پور ارتباط و عملکرد مردم با بانک ها را بسیار بد بیان کرد و افزود: به محض درخواست تسهیلات بانک پرینت 2_3ماهه اخیر برای چک کردن گردش مالی را دریافت می کند در حالی که اگر گردش مالی خوبی داشتیم با این شرایط سخت درخواست وام نمی کردیم!

رئیس اتحادیه خرازان نوشهر در خصوص افزایش سود مضاربه ها، گفت: قبلا برای مضاربه ای 6میلیون تومانی 5درصد را بلوکه می کردند که از سودی که می گرفتند کسر می کردند ولی الان 15درصد را بلوکه می کنند.

وی در خصوص مالیات ها اظهار کرد:سنگینی بار مالیات بر دوش قشر ضعیف جامعه است و سرمایه داران مالیاتی پرداخت نمی کنند.

حسن پور با بیان اینکه دولت باید پیش از آنکه شرایط بدتر شود فکری به حال معشیت مردم کند، خاطرنشان کرد: مردم به معنی واقعی کلمه اقتصاد مقاومتی را پیاده می کنند و بشدت در حال مقاومت هستند اما دولت هم باید در این بین حرکتی از خود نشان دهد.


منبع : دانا

مطالب مرتبط با : ورشکستگی بیش از 60 درصد خرازی‌ها
دیدگاه شما در مورد : ورشکستگی بیش از 60 درصد خرازی‌ها

ورشکستگی بیش از 60 درصد خرازی‌ها تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ