• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 24608 - تاریخ انتشار : دوشنبه 13 دی 1395 - ساعت: 12:06

چاپ

هواپیماهای سوخو ۱۰۰ ایراد فنی دارد


دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی درباره وضعیت مذاکره ایرلاین ها با شرکت سوخو، گفت: سه شرکت هواپیمایی خصوصی برای اجاره هواپیمای سوخو ۱۰۰ با این شرکت رایزنی کرده‌اند.

به گزارش میانخبر، دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی درباره وضعیت مذاکره ایرلاین ها با شرکت سوخو، گفت: سه شرکت هواپیمایی خصوصی برای اجاره هواپیمای سوخو ۱۰۰ با این شرکت رایزنی کرده‌اند.

مقصود اسعدی سامانی در گفتگو با مهر، افزود: در مذاکرات ایرلاین های ایرانی و شرکت سوخو بحث خرید هواپیما مطرح نیست زیرا این نوع هواپیما هنوز برای شرکت های هواپیمایی شناخته شده نیست.

وی ادامه داد: ورود هواپیمای سوخو 100 به ایران، تنها به صورت اجاره انجام می شود ضمن اینکه باتوجه به زمین‌گیر شدن این هواپیما به علت مشکل ایجاد شده در دُم آن، بحث اجاره هم با اما و اگرهایی مواجه است و شرکت سوخو باید ایراد موجود را برطرف کند.

به گفته دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی، سه شرکت هواپیمایی خصوصی مایل به اجاره این نوع هواپیما هستند و برای بررسی بیشتر امکانات و ویژگی های آن ترجیح می دهند که به جای خرید، اقدام به اجاره کنند.

اسعدی، اظهار داشت: اگر در مدت زمان اجاره، هواپیمای سوخو 100 توانست توانمندی خود را ثابت کند می توان به خرید این نوع هواپیما درآینده امیدوار بود.

این مقام مسئول بخش خصوصی بیان کرد: با وجود تمایل شرکت‌های خصوصی، شرکت‌های دولتی برای اجاره سوخو 100 اعلام آمادگی نکرده اند ضمن اینکه به نظر می رسد زمین‌گیر شدن این هواپیما در تصمیم گیری ایرلاین ها برای اجاره موثر است و اگر ایراد فنی مهمی در سوخو باشد امکان منتفی شدن تصمیم شرکت ها وجود دارد.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی چندی پیش در مصاحبه با خبرگزاری مهر از ابراز تمایل اغلب شرکت های خصوصی برای خرید سوخو 100 خبر داده بود. حتی نمایش هوایی این هواپیما در تهران نیز نظر ایرلاین های ایرانی را به خود جلب کرده بود اما به گفته سامانی، پس از نمایش هوایی مذکور، مشکلاتی فنی در بخش دم این هواپیما بوجود آمده که موضوع خرید این نوع هواپیما و الحاق آن به ناوگان هوایی ایران را زیر سوال برده است.

وی در ادامه به صدور مجوز موافقت اصولی با تاسیس 6 ایرلاین جدید اشاره کرد و گفت: به این ایرلاین ها سه ماه فرصت داده می شود که شرکت را ثبت کنند و مدارک لازم برای ثبت شرکت را در اختیار سازمان هواپیمایی قرار دهند.

اسعدی تصریح کرد: براساس قانون، این ایرلاین ها 6 ماه فرصت دارند که موافقت اصولی سازمان هواپیمایی را به مجوز بهره بردار ی تبدیل کنند.


منبع : صراط

مطالب مرتبط با : هواپیماهای سوخو ۱۰۰ ایراد فنی دارد
دیدگاه شما در مورد : هواپیماهای سوخو ۱۰۰ ایراد فنی دارد

هواپیماهای سوخو ۱۰۰ ایراد فنی دارد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ