• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 24667 - تاریخ انتشار : یکشنبه 19 دی 1395 - ساعت: 09:30

چاپ

کویت تولید نفت خود را کاهش داد


مقامات کویت اعلام کردند این کشور در راستای اجرای توافق 30 نوامبر اوپک، تولید نفت خود را به حدود 2.707 میلیون بشکه در روز کاهش داده است.

به گزارش میانخبر، مقامات کویت اعلام کردند در راستای اجرای توافق 30 نوامبر اوپک تولید نفت خود را از ابتدای سال 2017 به 2.7 میلیون بشکه در روز کاهش داده است، دبیرکل اوپک فردا به کویت می‌رود تا نحوه نظارت براجرای صحیح توافق اوپک را بررسی کند.

مقامات کویت اعلام کردند این کشور در راستای اجرای توافق 30 نوامبر اوپک، تولید نفت خود را به حدود 2.707 میلیون بشکه در روز کاهش داده است.

در روز 30 نوامبر اعضای اوپک در وین اتریش توافق کردند تا مجموع تولید نفت خود را با 1.2 میلیون بشکه کاهش به 32.5 میلیون بشکه در روز برسانند.

در روز 10 دسامبر نیز کشورهای تولید کننده نفت غیر عضو اوپک نیز به این توافق پیوسته و قرار شد این کشورها نیز مجموع تولید نفت خود را 600 هزار بشکه دیگر کاهش دهند.

هم اکنون بر اساس ارزیابی های انجام شده عربستان، کویت، عراق، و ونزوئلا تولید نفت خود را کاهش داده و ایران نیز در حال بازیابی بازار از دست رفته خود ناشی از اعمال تحریم ها در بازار بین المللی است.

نیجریه و لیبی نیز در تلاش هستند تا تولید نفت خود را با هدف جلوگیری از بازگشت بی ثباتی به این کشورها به سطوح گذشته آن برسانند.

کویت در توافق 30 نوامبر متعهد شدتا تولید نفت خود را 131 هزار بشکه در روز کاهش دهد و بنا به گفته مقامات این کشور هم اکنون سطح تولید نفت کویت از 2.838 میلیون بشکه در روز در ماه اکتبر و 2.9 میلیون بشکه در روز در ماه دسامبر به رقم 2.707 میلیون بشکه رسیده است.

قرار است در روز های 21 و 22 ژانویه، کمیته تشکیل شده برای نظارت بر اجرای این توافق از سوی کشورها تشکیل شده و نحوه اجرای کاهش تولید را بررسی کند.

قرار است فردا، محمد بارکیندو، دبیر کل اوپک، به کویت سفر کرده و با وزیر نفت این کشور دیدار کند و روشهای نظارت بر اجرای توافق از سوی کشورهای نفتی را مورد بررسی قرار دهد.

لازم بذکر است که کویت و روسیه به عنوان دو عضو اوپکی و غیر اوپکی مأمور هستند تا بر اجرای دو توافق 30 نوامبر و 10 دسامبر از سوی کشورهای نفتی نظارت داشته باشند.

موسسه S&P پلتس پیش بینی کرده است با توجه به اجرای دو توافق از سوی کشورهای عمده تولید کننده نفت جهان، در صورتی که تمام کشورها به توافق خود عمل کنند، مازاد عرضه موجود در بازار جهانی با توجه روند رو به رشد تقاضا تا سه ماهه سوم سال 2017 از بین رود.


منبع : دانا

مطالب مرتبط با : کویت تولید نفت خود را کاهش داد
دیدگاه شما در مورد : کویت تولید نفت خود را کاهش داد

کویت تولید نفت خود را کاهش داد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ