• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 24727 - تاریخ انتشار : یکشنبه 19 دی 1395 - ساعت: 15:42

چاپ

چرا وزارت بهداشت از سهم هزار میلیاردی خود در پالایشگاه نفت اصفهان حرفی نمی‌زند؟


وزارت بهداشت در حالی از کمبود منابع این وزارتخانه برای اجرای طرح تحول سلامت می نالد که به طور عجیبی از سهام 15 درصدی خود از پالایشگاه نفت اصفهان حرفی نمی زند!

به گزارش میانخبر، وزارت بهداشت در حالی از کمبود منابع این وزارتخانه برای اجرای طرح تحول سلامت می نالد که تکلیف سهام 15 درصدی این وزارتخانه از پالایشگاه نفت اصفهان که در اختیار این وزارتخانه است مشخص نیست.

سهام مذکور در دولت گذشته توسط رئیس جمهور وقت به وزارت بهداشت واگذار می‌شود که معادل 15 درصد سهام این پالایشگاه است تا این وزارتخانه از محل فروش آن بدهی‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور را پرداخت کند، به همین منظور این سهام به تعاونی مسکن کارکنان وزارت بهداشت منتقل می‌شود.

طبق گفته‌ها، البته این سهام بنا به دلایلی که در مراجع ذی‌صلاح در حال بررسی است به فروش نرسیده است و با تغییر دولت و روی کار آمدن دولت یازدهم نیز این سهام همچنان به قوت خود باقی و در اختیار وزارت بهداشت است.

شنیده شده، در دولت یازدهم، شرکتی تحت عنوان «آوای پردیس سلامت» تشکیل می‌شود. این شرکت سهامی خاص است که متشکل از چند شخصیت حقیقی و چند شخص حقوقی است. حدود 50 دانشگاه علوم پزشکی کشور نیز در این شرکت به عنوان سهام دار معرفی شده‌اند. هم اکنون نیز این وزارت خانه به عنوان بزرگترین سهام دار پالایشگاه نفت اصفهان شناخته می‌شود.

آنچه به نظر می‌رسد ارزش 1000 میلیاردی این سهام به علاوه سود 8 ساله آن که نباید کم هم باشد می‌تواند بسیاری از بحران‌های این وزارت خانه را برطرف کند.

با این وجود معلوم نیست چرا در دولت یازدهم از این سهام در هیچ کجا یاد نشده و با توجه به بحران‌های مالی به این خزانه تاکنون دست نزده‌اند؟ این سهام چگونه به یک شرکت خصوصی واگذار شد؟ آیا دانشگاهها از این موضوع مطلع هستند؟ آیا درست است که مسئول این سهام‌ها در این دولت و دولت گذشته یک تیم است؟


منبع : صراط

مطالب مرتبط با : چرا وزارت بهداشت از سهم هزار میلیاردی خود در پالایشگاه نفت اصفهان حرفی نمی‌زند؟
دیدگاه شما در مورد : چرا وزارت بهداشت از سهم هزار میلیاردی خود در پالایشگاه نفت اصفهان حرفی نمی‌زند؟

چرا وزارت بهداشت از سهم هزار میلیاردی خود در پالایشگاه نفت اصفهان حرفی نمی‌زند؟ تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ